Лучан запрошують культурно провести довгі осінні та зимові вечори

news

Художній музей м.Луцька відновлює цикл культурно-мистецьких акцій в рамках проекту «Довгі осінні, зимові вечори», які передбачають цікаві творчі зустрічі, концертні програми, презентації нових книг, мистецьких та літеатурних доробків.

Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Уже 21 жовтня (п’ятниця) о 16.00 відбудеться перша акція проекту. Присутні матимуть можливість поспілкуватися з доктором мистецтвознавства, музикознавцем, піаністкою, педагогом, музично-громадською діячкою Валентиною Кузик. Прозвучить лекція, присвячена 100-річчю написання твору «Щедрик» (1916) Миколою Леонтовичем на основі української колядки.

Композитор працював над «Щедриком» протягом майже усього життя. Перша редакція мелодії була написана в 1901-1902 роках, друга — в 1906-1908 роках, третя – в 1914 році, четверта — в 1916 році, і, нарешті, п’ята — в 1919 році.

Вперше «Щедрик» прозвучав у виконанні хору Київского Університету в 1916 році, у період, коли М.Леонтович працював у Києві. У «Щедрику» співається про ластівку, яка прилетіла до господи провістити багатий рік для родини. Згідно з популярною, але неточною інтерпретацією, український оригінал опирається на стару слов’янську легенду про те, що кожен дзвін у світі прославляв Ісуса в ніч, коли він народився.

Українська різдвяна мелодія «Щедрик» стала однією з найвідоміших у світі. Мелодія «Carol of the bells», що часто звучить в американських фільмах, є адаптованою версією нашого «Щедрика».

Уже 1921 року різдвяну пісню було виконано в Карнегі-Холл у Нью-Йорку. Вона так сподобалась американцям, що у 1936 році Пітер Вільговський, українець за походженням, здійснив переклад Щедрика, який отримав назву Carol of the bells. Саме в цьому варіанті пісня отримала всесвітню с  лаву.»

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев