Ліси Волині додали бюджетам понад 118 мільйонів гривень рентної плати   

news

За підсумками одинадцяти місяців 2021 року на Волині за використання лісових ресурсів до бюджету сплачено понад 118 мільйонів гривень рентної плати.

Зокрема, до загального фонду надійшло 98,2 мільйона гривень, а до спецфонду -19,9 мільйона гривень ренти. Надходження ренти за спецвикористання лісових ресурсів до місцевих бюджетів Волині склали 69,8 мільйона гривень.

«Господарюючі суб’єкти, котрі використовують природні ресурси задля отримання комерційної вигоди, зобов’язані  перераховувати до бюджетів  належні податкові платежі у визначені строки. Зі свого боку фахівці податкового адміністрування детально аналізують діяльність таких платників податків і дбають, щоб бюджет не втрачав передбачені законом надходження. Відтак, динаміка сплати рентної плати за використання лісових ресурсів в області – позитивна»,  – зазначає начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Очільниця волинських податківців запевнила, що у випадку  отримання інформації про факти підприємницької діяльності з порушеннями вимог закону, зокрема у сфері лісозаготівлі, податкова служба в межах компетенції вживає комплекс заходів задля запобігання бюджетним втратам.

«Якщо керівники громади володіють інформацією про можливі зловживання, зокрема у сфері лісозаготівлі, то варто наполегливо рекомендувати підприємливим особам зареєструвати  бізнес і чесно сплачувати податки. Безумовно, що використання найманих осіб теж повинно бути лише за умови офіційного оформлення трудових відносин. Громадяни. котрі раніше здійснювали підприємницьку діяльність без держреєстрації, саме зараз мають можливість подати одноразову добровільну декларацію»,  – підкреслила Світлана Савчук.

Нагадаємо, що подання одноразової добровільної декларації – це пропонований державою спосіб цивілізованої легалізації активів, які набуті за доходи без сплати податків.

Щоб скористатися правом на податкову амністію до 1 вересня 2022 року потрібно заповнити в Електронному кабінеті і подати декларацію, згодом сплатити передбачений спеціальний збір.  Про те, як це зробити правильно – детальна інформація в банері «Одноразове добровільне декларування».

Нагадаємо, що збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування – це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев