Лікування безпліддя державним коштом: Які документи потрібні та клініки в яких проходить лікування

news

Держава безоплатно допомагає стати батьками тим парам, які мають труднощі із заплідненням.

В Україні працює спеціальна державна програма, в рамках якої таке лікування – повністю безоплатне. 

Першу спробу запліднення для жінок у віці від 19 до 40 років, які відповідають абсолютним показанням, держава оплачує медзакладу на 100 відсотків. Кошти на це виділяються щороку.

У межах програми використовується так званий метод ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій). Це система методик, за яких деякі етапи запліднення (наприклад, отримання статевих клітин або ембріонів) відбуваються поза межами організму.

Безоплатне проведення першого курсу лікування безплідності методами ДРТ за бюджетні кошти наразі здійснюють три медичні заклади в Україні:

  • Клініка репродуктивних технологій НУОЗ  ім. П. Л. Шупика (м. Київ).
  • Прикарпатський центр репродукції людини (м. Івано-Франківськ).
  • Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології (м. Харків).

Навіть попри повномасштабну війну, в 2023 році, заплановано проведення державним коштом лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій для 573 жінок. У порівнянні з минулим роком, коли на таке лікування було направлено 467 осіб, скористатися можливістю зможуть на понад 100 пацієнток більше.

Звертаємо увагу, що Медичні закупівлі України – серед 23 централізованих напрямів закупівель на 2023 рік – закуповує й медикаменти та лабораторний інвентар, необхідні для проведення лікування жінок методами ДРТ. Тобто лікарські засоби для першої спроби запліднення також забезпечує держава. Пацієнткам самостійно купувати ліки не потрібно.

Для організації такого лікування необхідно:

  • медична документація жінок із повним переліком обстежень за місцем проживання направляється закладами охорони здоров’я до комісії місцевого департаменту/управління охорони здоров’я. Комісія ДОЗ/УОЗ після розгляду направляє документи з висновками до комісії Міністерства охорони здоров’я;
  • комісія МОЗ розглядає медичну документацію і приймає рішення про направлення до одного з медзакладів для лікування за державний кошт;
  • ДОЗ/УОЗ надає жінкам необхідну інформацію і скеровує на лікування.

Детальніша інформація про порядок направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти – у відповідному наказі МОЗ

За інформацією: Міністерства охорони здоров’я України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев