Курс долара навесні 2023: що чекати від “зеленого” розповів експерт

news

Попри пронози подорожчання валюти у звязку з можливим новим активним нападом росії, в Україні вдалося уникнути такого сценарію розвитку подій. Наразі вартість американської валюти тримається нижче як 40 гривень за одиницю. Українці продовжують скуповувати американську валюту більше, ніж продавати.

Перспектива зростання курсу долара зберігатиметься і залежатиме, перш за все, від ситуації на фронті. Проте, курс долара 2023 року не повинен підскочити вище за 50 грн – пише Gsminfo.

Українська економіка має профіцит ліквідності і це створює загрозу для курсової стабільності, – розповідає голова НБУ Андрій Пишний. У Нацбанку намагаються впоратися із ситуацією, зменшивши обіг готівки і залученням вкладів у банки. Очікується, що умови депозитів скоро будуть змінюватися.

Нагадаємо, українським водіям прогнозують підвищення цін на автомобільне паливо навесні цього року

Голова Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко, вважає гривня в найближчий тиждень-два буде на тому ж рівні, що й зараз – близько 40 за долар.

І це добре, що населення особливої ​​уваги останнім часом на курс і всякі тривожні новини не звертає. Хоч і скуповує валюти більше, ніж продає,

– заявив він.

Однак загроза у вигляді ймовірної емісії є, тому що тим самим військовим потрібні зарплати. Якщо випуск в обіг готівки буде більшим, то інфляція може прискоритися, в зворотньому випадку ціни будуть стабільні. Але ситуація буде зрозуміла найближчими тижнями.

Із позитиву – знизилася ціна на паливо. Справа в тому, що у світі впала ціна на нафту, відповідно, на паливо також. Тенденція продовжуватиметься пропорційно до зниження цін на нафту у світі. Враховуючи, що у нас незабаром посівна – паливо, що подешевшало, радує ще більше,

– резумує Охріменко.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев