Експерт прогнозує підвищення цін на автомобільне паливо навесні цього року

news

Українцям варто бути готовими до підвищення цін на на різні види пального у березні-квітні 2023 року. Саме у цей період закінчаться запаси пального, а купувати нове доведеться у Європі.

Про це розповів експерт паливного ринку та директор ТОВ “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн, повідомляє “Обозреватель”.

За словами експерта, на заправках можливий невеликий дефіцит автопалива. Проте катастрофічної нестачі бензину, ДП (дизельного пального) не очікується.

Ситуація в Україні залишає відбиток на світовому ринку. Відповідно, на даний час відбувається заміщення російських обсягів на інші, це перебудова і логістичних ланцюгів, і ресурсної бази. Так, ембарго на нафту почалося з 5 грудня, а 5 лютого почне діяти ембарго на російські нафтопродукти. Відповідно, є ризики, що щось не працюватиме одразу, якогось палива не вистачатиме. Як результат, ціни можуть зрости:

Думаю, основні події розгорнуться у березні-квітні, коли вже потік російських нафтопродуктів припиниться і, відповідно, розпочнуться пошуки, а точніше, реалізація цих нових поставок,

– каже Куюн .

Крім того, навесні буде традиційна закупівля дизеля аграріями, які зазвичай починають готуватися до посівної наприкінці лютого.

Однак Куюн не позначив орієнтовну ціну на паливо, а також який обсяг додатково буде потрібний.

Тому сюрпризи будуть, буде дуже напружений період, і я думаю, що перше півріччя року буде напруженим,

– говорить він.

0 Комментариев