Куди звертатися, щоб продовжити термін дії закордонного паспорта в умовах війни

news

Українці, які виїжджають за кордони країни, тікаючи від війни, часто задумуються над питанням, чи можуть вони це зробити, якщо термін дії паспорта для виїзду за кордон закінчвся або залишилося мало днів до закінчення терміну його дії.

На даний час це питання врегульоване – продовжити  термін дії закордонного паспорту тепер можна за один день. І для цього не потрібно повністю міняти документ. Українцям дозволили перетинати кордон під час війни із закордонним паспортом, термін дії якого продовжено.

Як продовжити дію закордонного паспорта і куди потрібно звертатися, розповіли на порталі Безоплатної правової допомоги.

– йдеться у повідомленні.

Куди потрібно звертатися

Для продовження терміну дії закордонного паспорта потрібно звернутися до найближчого підрозділу Державної міграційної служби. Потрібно надасть такі документи:

  • Паспорт громадянина України
  • Закордонний паспорт, який потрібно продовжити
  • Заява

Вказується, що ці послуги для громадян України будуть безкоштовними та надаються в день звернення.

Можна оформити відразу два паспорти

Крім того, на засіданні Кабінету Міністрів 7 травня затвердили експериментальний проєкт з одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) паспорта громадянина України та закордонного паспорта.

За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, цей експериментальний проєкт дозволить українцям оформити закордонний і внутрішній паспорт одночасно і мінімізувати витрати часу на отримання або відновлення документів в умовах воєнного часу.

0 Комментариев