Кредит на житло взятий до шлюбу, а виплачується спільними коштами: Чи буде це майно вважатися спільно нажитим?

news

Якщо за спільні кошти в шлюбі купується квартира чи будинок, це майно вважається спільно нажитим.

Як буде в ситуації коли кредит на квартиру взятий до шлюбу, а виплачується зі спільних коштів? З відповідь на це питання розберемося в нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Чоловік взяв кредит до шлюбу (на житло). Через півтора року після цього ми одружилися, і тепер кредит виплачується вже із загального бюджету. Скажіть, чи буде після виплати кредиту ця квартира вважатися спільно нажитим майном?

Відповідь юриста: 

Щоб правильно відповісти на дане питання, потрібно знати – яку суму кредиту взяв чоловік в банку і який розмір кредиту ним вже було виплачено до реєстрації шлюбу. Згідно статті 57 Сімейного кодексу України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, буде його особистою приватною власністю. Однак, треба враховувати і вимоги статті 62 Сімейного кодексу України, де зазначено, що якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев