Коронавірус знову нагадує про себе: що робити, якщо вчасно не отримав бустерну дозу вакцинації?

news

Коронавірус вкотре нагадує за себе. І ніяка війна не є перешкодою для цієї хвороби. Якщо з початком вторгнення росії в Україну кількість зареєстрованих випадків знизилась в десятки разів, то за останній тиждень навпаки – помічено зріст захворюваністі аж на 12% у порівнянні з попереднім тижнем.

Війна сприяла не тільки зниженню показників зараження, а й зменшенню кількіості зразків матеріалу, що доставляються до вірусологічної лабораторії центру для проведення ПЛР-досліджень. А також зниженням показників вакцинації.

У весняно-літній період основна маса українців мала б вже отримати бустерну дозу. як рекомендує МОЗ, її краще вводити у період з 6 по 9 місяць після отримання базового курсу вакцинації. Якщо людина не змогла отримати бустер у цей термін, тоді потрібно вакцинуватися за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний.

Але, якщо термін не сплив, то щеплення важливо зробити саме в цей період, адже тоді людина зможе поновити захист від симптоматичного захворювання на Covid-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Отримати бустерну дозу важливо – чому?

Лікарі кажуть, що бустер потрібен для того, щоб у разі зараження Covid-19 перенести його в легкій формі та убезпечити себе від тривалих наслідків для здоров’я. Адже це не тільки неприємно, а й створює додаткове навантаження на лікарів, які зараз працюють на межі можливостей.

Як відомо, в осінньо-зимовий період традиційно поширюються вірусні захворювання, тому варто захистити свій організм.

Також задля уникнення проблем із визнанням сертифіката за кордоном варто таки дотримуватись рекомендованого періоду введення бустерної дози.

Крім того, варто не забувати, що в Україні до кінця літа зберігається карантин, тому українцям не слід нехтувати чинними обмеженнями.

0 Комментариев