Коронавірус досі серед нас: у МОЗ розповіли про ситуацію з захворюванням в Україні

news

Коронавірус в Україні не зник. Хвороба досі існує. Можливо, ми просто перестали так активно за нею спостерігати, бо основна увага прикута до війни.

За даними МОЗ в Україні щотижня госпіталізують близько 2500 пацієнтів із діагнозом коронавірусна хвороба. Наразі на території України циркулює 12 підтипів штаму COVID-19.

Так, 24 січня в Україні зареєстрували перший випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу Омікрон XBB.1.5, який ще називають Кракеном. Він активно циркулює у Європі та США.

Про це розповів головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За словами Кузіна, цей підвид захворювання швидко поширюється. Однак говорити, що він являє собою більшу небезпеку ніж попередні – ще рано, тому що “немає достовірних відомостей про його агресивність”.
Головний санітарний лікар наголосив, що хвороба все ще становить небезпеку для частини населення країни і щотижня з COVID-19 госпіталізують близько 2500 пацієнтів.
За словами головного санлікаря, зараз зайнято 5-7% ліжок, які були виділені для протидії хворобі.
Також продовжують реєструвати летальні випадки. 80% з них – це пацієнти віком 60+. Майже всі вони були не вакциновані,
– повідомив Кузін.
Він додав, що в лікарнях достатньо засобів для діагностики інфекції, але зазначив, що звертатися з симптомами коронавірусу до лікарів стали рідше.
Люди звертаються до лікаря в крайній необхідності, коли почуваються дуже погано,
– вважає Ігор Кузін.
До слова, 30 січня по 5 лютого на Волині лабораторно підтвердили 127 випадків захворювання на COVID-19.

Серед нових недужих – 27 дітей та п’ять медичних працівників. В Луцькому районі зафіксували один летальний випадок. Пацієнту було 80 років. Про це повідомляє обласний центр контролю та профілактики хвороб.

0 Комментариев