Коли відзначатимемо Трійцю у 2022 році та чи будуть додаткові вихідні

news

Одне з дванадцяти головних церковних свят – Святу Трійцю або Зелені свята – у календарі християн східного обряду припадає на 12 червня.

Трійця щороку відзначається на 50-й день після Великодня. Оскільки у 2022 році Великдень святкували 24 квітня, тому Трійцю відзначають 12 червня. Саме тому друга назва свята — П’ятидесятниця.

Свято Трійці в народі має різні назви — Трійця, П’ятидесятниця, Зішестя Святого Духа, Зелені Святки.

За переказами еясаме на 50-й день після воскресіння Ісуса з неба зійшов Святий Дух і з’явився апостолам, які зібралися в Сіонській світлиці, в Єрусалимі. Святий Дух дарував апостолам своє благословення: вони стали пророками, змогли зцілювати молитвою і нести Боже Слово самим різним людям і на самих різних мовах.

Зазвичай в цей день ходять до церкви на службу — Божественну літургію і Велику вечірню.

Урочиста служба на Трійцю дуже красива. Підлоги в храмах встеляють лепехою і польовими травами, прикрашають стіни гілками беріз, у вази ставлять квіти. Пахощі свіжоскошеної зелені, зелені шати священнослужителів, молитви та дзвін — все це створює радісну атмосферу. Все вказує на те, що Слово Боже поширюється по світу, даруючи нам надію на порятунок і життя вічне.

Свято Святої Трійці розділене на два дні. Перший день (він завжди випадає на неділю) присвячений прославлянню Трійці і спогаду про Зішестя Святого Духа на апостолів.

Другий же день оспівує Всесвятого Животворящого Духа і в честь цього названий Духовим днем.

Напередодні Трійці — Троїцьку суботу — заведено відвідувати кладовища і поминати померлих.

Загалом, у попередні роки обидва ці дні були вихідними. Але враховуючи воєнний стан, у 2022 році понеділок, 13 червня, буде робочим днем.

0 Комментариев