Коли відзначатимемо День вишиванки у 2022 році?

news

День вишиванки – молоде свято. Святкування його розпочалось лише у 2006 році.

Незважаючи на те, що свято відзначається вже впродовж 11 років, багато хто з людей не може сказати точно, якого числа день вишиванки в Україні 2022.

День вишиванки щороку відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч свято припадає на 19 травня.

У 2022 році акценти святкування Дня вишиванки в Україні дещо змістились. Масових зібрань та акцій в Україні не проводитимуть, проте закликають українців одягти вишиванки, як символ єднання у важкий час боротьби за власну незалежність: «вдома, на роботу чи на прогулянку містом».

Цьогоріч День вишиванки планують масштабніше відзначити за кордоном, у всіх країнах світу, де є наразі українці. За 5 тижнів українці там в національному вбранні проведуть святкові акції, урочисту ходу. До святкування планують залучити і світових політиків, відомих людей – їм також запропонують одягти символ українського народу.

Вишиванки популярні не лише на території України, а й закордонні зірки не проти розбавити свій повсякденний стиль за допомогою українського орнаменту. Їх ви зможете знайти у гардеробі таких зірок, як: Енн Хетеуей, Кейт Мосс, Кетті Холмс, Демі Мур та у багатьох інших представників закордонного шоу-бізнесу.

Цікаві факти про вишиванку

• Стародавні повір’я свідчать, що вишивка, якою обрамлялася сорочка, оберігає її власника від злих духів. Тому новонародженим обов’язково дарували вишиванку.

• Часто дівчата вишивали сорочки своїм нареченим, адже вважалося, що такий предмет гардероба неодмінно вбереже від зрад. Вишиванка вважалася символом вірності та кохання.

• Вишивальні техніки просто вражають своєю різноманітністю, але найпопулярнішими вважаються вишивка хрестиком, низом, за допомогою техніки проколювання, повзунком та плетінням.
• Орнаменти, які використовуються під час вишивання, можна розділити на три типи: рослинний, тваринний та абстрактний. Усі вони є невід’ємною частиною традиційного українського костюма.

• Для чумаків прання вишиванки було ритуалом, і воно неодмінно довірялося коханій дівчині. Таким чином чоловіки демонстрували свої серйозні наміри та відданість супутниці.

• Вишита калина на сорочці є символом материнства, а маки – захистом від зла. На чоловічих сорочках найчастіше можна спостерігати вогняні знаки (промені сонця та фігури у формі ромбів).

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев