Коли українські вакцини від COVID-19 стануть доступними для вакцинації?

news

В Україні розробляють кілька вакцин від COVID-19. На даний момент в розробці у вчених знаходиться відразу чотири препарати, двома з них займаються в Національній академії наук України.

Коли українці зможуть робити щеплення власними вакцинами і як йде процес розробки препаратів, розповів голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО, академік Сергій Комісаренко у програмі “Сьогодні день” на телеканалі “Україна 24”.

За словами фахівця, українська вакцина може з’явитися не раніше, ніж через рік. Однак і ці терміни поки ще не остаточні, може знадобитися більше часу.

Українська вакцина буде зроблена не раніше, ніж через рік, а можливо, що і довше. Якщо більш детально, то зараз ми працюємо над чотирма вакцинами. Дві вакцини робляться в Національній академії наук України – це так звані субодиничні вакцини, спрямовані проти S-протеїну, шиповидного протеїну. Одна вакцина вже зроблена, доклінічні випробування були проведені – так званий україно-американський консорціум, де від України бере участь відома діагностична компанія “Діапроф-Мед,

– розповів Комісаренко.

Він зазначив, що одна з вакцин є аналогом популярних західних препаратів і саме її вважають більш перспективною.

А також найбільш перспективний – початок нового проєкту – “Індар” разом з НАНУ по створенню вакцини, яка є аналогом Pfizer або Moderna на основі матричної РНК. Я думаю, що це найбільш цікавий проєкт і, можливо, найбільш перспективний,

– пояснив академік.

0 Комментариев