Каркасне будівництво: ефективна технологія для швидкого та економічного зведення будівель
Каркасне будівництво − це універсальна технологія. Цей підхід дає змогу зводити комерційні, промислові, сільськогосподарські та інші об’єкти протягом стислих термінів і за меншою вартістю, ніж у випадку з капітальними будівлями. Окрім швидкості монтажу та економічності, швидкомонтовані будівлі відзначаються хорошими експлуатаційними властивостями: високою стійкістю, довговічністю, енергоефективністю, можливістю підводити всі необхідні інженерні комунікації. Усі ці плюси зумовлені сучасним проєктуванням, спрямованим на отримання максимальної кількості переваг при невеликих затратах часу та коштів. Щоб будівля відповідала всім очікуванням, доцільно доручати створення проєкту та монтаж профільним спеціалістам. Так, за посиланням https://viton.ua/ua можна замовити такі послуги й бути впевненим у надійності споруди. Працівники підприємства мають професійну кваліфікацію, всі потрібні дозволи на виконання робіт і значний досвід у своїй сфері. Також є власний парк спецтехніки, завдяки чому всі етапи будівництва здійснюються оперативно та якісно.
Які складові входять в конструкцію ШМБ?
Будівництво швидкомонтованих будівель передбачає наявність у них таких частин:
- Фундамент. Легка вага ШМБ дозволяє облаштовувати менш глибокий фундамент, ніж для цегляних чи бетонних аналогів. Тип фундаменту обирається з огляду на площу, поверховість та призначення об’єкта. Це може бути пальовий, монолітний чи плитовий фундамент. Глибина закладання визначається характеристиками ґрунту, гідрогеологічними умовами в місцевості, де ведеться будівництво. Для кожної споруди фундамент проєктується індивідуально, аби забезпечити міцну та надійну основу, яка витримуватиме заплановані навантаження.
- Каркас. Він слугує опорною конструкцією, і формується з металевих балок, колон та кріпильних елементів. Збирання здійснюється безпосередньо на будівельному майданчику. Так, під час монтажу опорні колони міцно приєднують до фундаменту, після чого збираються і всі інші частини. Для кріплення елементів каркаса використовуються болти. Сталеві частини каркаса цинкуються або покриваються ґрунтовкою й фарбою, щоб запобігти корозії.
- Стінові та стельові сендвіч панелі. Такі панелі складаються з фарбованого, стійкого до іржі металевого корпуса й наповнювача, який має теплоізоляційні властивості. В процесі спорудження панелі надійно прикріплюються до каркаса. Якщо монтаж проведений згідно з усіма правилами, формуються суцільні стіни з прекрасними теплоізоляційними та звукопоглинальними рисами. При зведенні стін формуються отвори для дверей та вікон. Монтуючи сендвіч панелі, важливо не допускати проміжків, перекошування на стиках елементів загороджувальних конструкцій. Покрівля облаштовується з тришарових панелей, також може бути застосований профнастил, металочерепиця.
Також для кінцевого оформлення потрібні вікна та двері відповідних розмірів та конфігурації, аксесуари для оздоблення фасаду, засоби для герметизації та ін. деталі. Набір складових комплектується таким чином, щоб по завершенні робіт замовник отримав повністю готову до експлуатації будівлю.
Автор статті: Сергій Шагоферов