Хто з українських студентів гідний стипендії

news

Стипендії варто нараховувати лише найрозумнішим студентам. Так вважає заступник міністра освіти України Ірина Совсун, повідомляє gazeta.ua.

На освіту в одному із проектів держбюджету на 2016 рік передбачено 12, 8 мільярдів грн. Минулого року виділили 19,7 мільярдів. Кабмін пропонує парламенту знизити витрати на освіту з 10% до 7% ВВП.

Однак, на думку освітніх експертів, проблема фінансування освіти пов’язана не лише із сумую фінансової підтримки галузі.

“Потрібно правильно перерозподіляти ці гроші. На державному рівні нарешті слід визначитися, кого ми хочемо навчати — розумних, багатих чи всіх”, – каже модератор Юлія Тичківська.

На її думку, слід будувати систему освіти, відштовхуючись від можливостей і потреб держави.

” З 12, 8 мільярдів бюджету на університетську освіту 5 мільярдів – це вплати стипендій. Студенти-бюджетники вважають, що окрім безкоштовного навчання держава зобов’язана гарантувати виплати стипендії. Потрібно переформатовувати систему вищої освіти, яка гарантуватиме виплати лише найкращим студентам з дійсно високим рівнем знань”, – каже Інна Совсун, заступник міністра освіти.

 

0 Комментариев