Гурт Крихітка випустив нову роботу «Під весняним дощем» на слова військової парамедикині Олени Герасим’юк

news

Київський гурт “Крихітка” презентує новий трек “Під весняним дощем” на підтримку українських митців та ЗСУ, які загинули внаслідок російського вторгнення.

Робота із нового альбому, першого за 14 років, записана за участю вокаліста гурту “хейтспіч” Дмитра Однороженка. Автором слів є поетеса та військова парамедикиня Олена Герасим’юк.

Я написала цей твір в пам’ять про моїх загиблих колег, про тих, хто мав стати основою нашої нової української культури. Ця пісня про втрати, але навіть після фізичного зникнення від людини залишається пам’ять, тепло і світло. Залишаються слова та імена. Залишаються твори, які тепер стають нашою духовною зброєю. І задача живих – пам’ятати й говорити про тих митців і мисткинь, які віддали найважливіше за нашу свободу, свої життя. Щоб їхні голоси та ідеї продовжували звучати для інших,

– розповідає Олена Герасим’юк, авторка тексту.

Разом із прем’єрою Крихітка, хейтспіч і Олена Герасим’юк запустили збір на 500,000 грн, щоб підсилити ініціативу фонду Повернись Живим та придбати багаторазові FPV дрони для 82 бригади ДШВ ЗСУ. Ви також можете долучитись до збору.

Саша Кольцова, Крихітка, говорить, що як вперше побачила цей поетичний текст у твіттері Олени, то була вражена, бо текст був написаний про те, що всі ми зараз відчуваємо. писати такі тексти важко,” а тут хтось промовив все за мене”.

У нас, як у Крихітки, був готовий риф, до якого я написала мелодію і приспів, і ми з хлопцями створили пісню буквально за пару репетицій. Аби картина була повною, ми запросили Діму з хейтспіч: його голос і манера якнайкраще передають лють, розпач і гнів, що відчувають молоді люди, яким довелось займатися війною, замість того, аби жити, втілювати свої мрії й любити,

– ділиться Саша.

Важко робити щось навколо таких чутливих тем. Будь-яке неправильно підібране слово – і тебе колективно обпльовують, бо всі зараз як той натягнутий оголений нерв. Ще важче, коли ти робиш пісню на чиїсь вірші, бо на тобі куди більша відповідальність і куди легше про**атись. Мені особисто стрьомно впрягатися в подібні серйозні роботи, бо я не відчуваю, що достатньо компетентний, гідний того тощо. Втім і відмовляти права не маю, як і нічого не робити. Тому намагаємось зробити щось достатньо якісне і потрапити куди треба. В цілому радий бути частиною чогось подібного, експіріенс непростий, але важливий. Сподіваюсь така форма меседжів буде ще й ефективною та корисною,

 – ділиться своїми думками Дмитро Однороженко, хейтспіч.

Новий альбом «Крихітки» стане першим за 14 років повноформатним релізом гурту. Саша Кольцова разом із музикантами представлять його 24 травня на великому концерті в київському клубі Atlas.

дивитись відео

слухати на стримінгах

 

Запис: Ростислав Терешко

Продюсування, зведення, мастеринг: Віталій Телезин, Cтудія 211

Випускаючий лейбл: Violet Music

 

 

Довідково:

Крихітка – попрок гурт, заснований в Києві у 2007 році колишніми учасниками й учасницями гурту Крихітка Цахес. Колектив очолює Саша Кольцова – співачка, авторка пісень. Єдиний на сьогодні повноформатний альбом Крихітки «Рецепт» вийшов у 2009 році, проте відтоді гурт не припиняв активність, продовжував концертувати, а також випускати сингли й мінірелізи – серед них «Без імені», «Ланцюг», «Струм», пісня «Ялта» для проєкту Ukraїner «Хоробрі міста» тощо.

хейтспіч – альтернативний гурт з Одеси, який вокаліст Дмитро Однороженко і саундпродюсер Алекс Єфімов створили у квітні 2022 року як відповідь на повномасштабне російське вторгнення в Україну. Відтоді вони випустили більш як десяток синглів, зокрема треки «Я вб’ю всіх богів», «Добровольці», а також мініальбоми «Золоті Пісні 2023» і «Кохана, ми вбиваємо музичну індустрію». Провокативні релізи гурту неодноразово блокувались у TikTok та Instagram.

Олена Герасим’юк – українська поетеса, письменниця, громадська діячка, волонтерка. Парамедикиня добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» з 2018 року. Авторка книжок «Глухота», «Розстрільний Календар», «Тюремна Пісня». Учасниця списку «Топ 30 до 30» від KyivPost (2020), рейтингу «Книга Року» (2020), лауреатка BookForum Best Book Award (2020) і премії ім. Тараса Мельничука «Князь Роси» (2024), фіналістка Національної премії імені Тараса Шевченка (2021). Працювала на стабпункті міста Авдіївка, поблизу Маріуполя, надавала допомогу розвідникам під час спецоперації та арешту Володимира Цемаха, проросійського бойовика, який мав стосунок до збиття Boeing 777 рейсу MH17 та інших тяжких злочинів. Співавторка концепції рейсу дальньої евакуації поранених «Австрійка» (квітень 2024, понад 4000 кейсів). Нагороджена державною медаллю «За врятоване життя».

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев