Груші в оцтовому маринаді: рецепт маринованих груш до страв з м’яса

Груші в оцті можете приготувати різними способами. Якщо додати корицю та гвоздику, то спеції зігріють під час осіннього дощу і радуватимуть гостей за святковим столом.
Інгредієнти:
- груші 1,5 кг _
- води 750 мл
- оцет 250 мл
- цукор 220 г
- гвоздики 6 шт.
- кориця 1 шт.
Етапи приготування:
Підготовка фруктів: груші розрізати на четвертинки і видалити кісточки. Готуючи розсольник, можна збризнути їх лимоном або скропити лимонною кислотою, щоб вони не потемніли.
Розсіл: закип’ятити в каструлі воду з цукром і оцтом. Додати спеції. Кору кориці ділимо на кілька частин, щоб потім розкласти по банках. Прогрійте розсіл на повільному вогні 10 хвилин. Викладаємо в нього груші. Варіть їх приблизно 15 хвилин, поки вони не розм’якшаться і не стануть скляними.
Груші в оцті: вийміть фрукти з каструлі шумівкою. Розкладаємо в стерилізовані банки. Також відокремлюємо шматочки гвоздики і кориці. Сиропом залити груші, залишивши під кришкою 1 см вільного місця. Закрити банки і поставити догори дном охолоджуватися.
Поради
- За наведеним рецептом вийде приблизно 5 банок ємністю 440 мл. Зберігати їх потрібно в сухому, прохолодному і затемненому місці. Вже через кілька днів вони стануть ароматними.
- Приготування консервації слід починати з вибору відповідних плодів. Найкращі сорти з компактною м’якоттю , такі як Конференція, Клапса, Бергамотка або Парижанка, з яких ми вибираємо більш тверді екземпляри.
- Перш ніж занурювати фрукти в рідину, варто спробувати їх і оцінити, чи відповідає рівень солодкості нашим очікуванням. Якщо необхідно, ми можемо відрегулювати смак на цьому етапі, додавши більше цукру або оцту. Також мариновані груші можна підсолодити липовим або багатоквітковим медом.
- Якщо у фрукта ніжна шкірка, очищати її не потрібно. Потім їх потрібно дуже ретельно почистити, наприклад, щіткою для грибів. Хвостики також можемо залишити. Приготовані таким чином груші в сиропі з оцтом можна подавати до вишуканих десертів або як доповнення до різдвяної вечері.
- Кориця надає грушам чудовий, пряний аромат. Найкраще використовувати кору. Порошкоподібна спеція непривабливо осідає на фруктах.
- Бабусин рецепт груш в оцті найчастіше включає гвоздику в якості основної спеції. Рекомендуємо також поекспериментувати з іншими пряними смаками. У розсіл можна додати бадьян, кореня імбиру або стручок ванілі.
- Скільки хвилин варити груші в оцті? Час, необхідний для приготування фруктів, залежить від сорту, який ми використовуємо. М’які екземпляри займуть не більше 5 хвилин. Однак будьте обережні, щоб не переварити їх. Груші не повинні розвалюватися.
- У нашому рецепті ми використовуємо 10% спиртовий оцет, але підійде і кислий продукт з яблук, білого вина або граната .
Груші в оцті – як подавати?
Автор статті: Ірина Велігурська