Громадські лідери Волині і податківці обговорили положення одноразового добровільного декларування

news

Громадським лідерам Волині розповіли про норми одноразового добровільного декларування на засіданні Громадської ради при ГУ ДПС у Волинській області.

Кожен учасник засідання отримав тематичну листівку з QR-кодом, за яким можна ознайомитися з детальними роз’ясненнями щодо подання одноразової добровільної (спеціальної) інформації у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області.

«Подання одноразової спеціальної декларації – це не обов’язок, а право. Тобто, ніхто не примушує громадян звітуватися про придбані активи. Податкова служба рекомендує кожному, хто раніше отримував доходи без сплати податків, придбав за ці кошти активи скористатися наданою можливістю», – наголосила завідувачка сектору інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

Посадовець підкреслила, що законодавчі норми передбачають, що громадяни, які задекларують активи в рамках податкової амністії, звільняються від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за несплату податків.

«Під час зустрічей з платниками податків ми завжди наголошуємо: якщо активи набуті внаслідок вчинення кримінального чи корупційного злочину, то за жодних умов вони не підлягають податковій амністії», – зазначила Олена Нікотіна.

Якщо ж громадяни мають запитання до податкової щодо особливостей подання одноразової добровільної декларації, необхідні консультації щосереди з 10.00 до 12.00 можна отримати за номером телефону «гарячої» лінії  (0332) 777-106.

            Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев