Готівка, проросійська література, “сумнівні” росіяни: у СБУ оприлюднили результати обшуків у приміщеннях УПЦ (МП)

news

22 листопада Служба безпеки України провела обшуки на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Результати контррозвідувальних (безпекових) заходів оприлюднили. Співробітники української спецслужби виявили проросійську літературу, мільйони готівки і “сумнівних” громадян Росії.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

СБУ спільно зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії ретельно перевірили понад 350 церковних споруд і 850 осіб.

Понад пів сотні осіб пройшло поглиблені контррозвідувальні опитування, зокрема, з використанням поліграфа. Серед них були не тільки громадяни України, а й іноземці, до прикладу, з РФ.

Як зазначили в спецслужбі, деякі з осіб при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. СБУ щодо них проводить поглиблену перевірку.

На території Києво-Печерської Лаври знайшли 32-річного українця, який може бути причетний до протиправної діяльності проросійського інформаційного агентства “Антван”.

Затриманий також є довіреною особою власника однойменної російської компанії ANTVAN GROUP громадянина Російської Федерації О. Орлова. Орлов володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі його майно заарештоване в межах кримінального провадження.

Під час обшуків у приміщеннях УПЦ (МП) виявили:

  • проросійську літературу. Її використовують під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди “русского міра”;
  • готівку на загальну суму понад 2 млн грн, понад $100 тис. доларів та декілька тисяч російських рублів.

Знайдені матеріали передадуть на відповідні експертні дослідження.

Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

0 Комментариев