Гідроізоляція стін: всі «коли», «де» і «як»

news

Щоб стіни надійно захищали від всього, що можна побачити за вікном, варто, в першу чергу, захистити самі стіни. Особливо важливим етапом обробки стін є гідроізоляція. Будь-які інші будівельні матеріали можна обирати за власним смаком, а от із гідроізоляцією не варто експериментувати. Вона має бути найвищої якості для того, щоб служити десятиліттями. На три найголовніші питання про гідроізоляцію відповідає наша стаття.

Коли необхідна гідроізоляція?

Монтаж гідроізоляції проводять ще до початку оздоблювальних робіт. Це підвищує загальну довговічність будівлі та виключає потрапляння вологи в цегляну кладку, і навіть у пористі бетонні стіни.

То в яких же випадках купити гідроізоляцію дуже важливо?

  • у вологому мікрокліматі: на кухні, у ванній кімнаті, сауні чи душовій, а також у підвалі;
  • у приміщеннях, на стіни яких постійно діє навколишнє середовище – веранди, тераси, балкони, лоджії, а також на фасад.

Способи гідроізоляції стін

Найчастіше гідроізоляційна суміш використовується для так званої горизонтальної гідроізоляції. При цьому відбувається підрізка поверхні та заповнення отриманих щілин водонепроникною сумішшю. Також стіни можна захищати за допомогою ін’єкцій, щоб отримати повністю гідрофобну поверхню.

Наступний спосіб гідроізоляції – вертикальний, що забезпечує відсутність вогкості у приміщенні. Рівень вологи при цьому може збільшуватися, тому варто враховувати особливості будівлі перед виконанням такої гідроізоляції.

Оптимальним способом монтажу вважається комбінований, горизонтально-вертикальний. У ньому поєднуються переваги обох технологій, дозволяючи захистити внутрішні приміщення будівлі разом із цокольною частиною фасаду.

Як відбувається монтаж?

Для отримання найкращого результату варто слідувати технології роботи з гідроізоляцією. Залежно від типу поверхні, процес може дещо відрізнятися, але основі етапи залишаються незмінними:

  • Підготовка стіни – очищення, закладання спеціальної цементної суміші в глибокі щілини, проведення ґрунтування для збільшення адгезії матеріалів.
  • Приготування гідроізоляції – змішування сухої суміші з водою або спеціальною рідиною за допомогою будівельного міксера та ручного перемішування.
  • Монтаж гідроізоляції – нанесення за допомогою валика, пензля чи шпателя для досягнення однорідної товщини шару. Другий шар наноситься лише після повного висихання першого.

Саме така гідроізоляція буте триматися сама та тримати стіни десятиліттями. А будівельний магазин «Євромета» забезпечить вам лише якісні суміші від найкращих брендів: переконайтеся самі!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев