Forbes: Аварія Су-24 не приведе до масштабного конфлікту

news

Повідомляє korrespondent.net

Інцидент зі збитим Туреччиною російським бомбардувальником Су-24 не варто вважати ознакою масштабної війни, пише американський журнал Forbes.

Дотепер військова операція Росії в Сирії тривала досить гладко, і інтенсивність бомбардування навіть перевершила очікування Заходу, пише журнал. Проте все змінилося після того, як Туреччина збила російський бомбардувальник.

Автор статті наголошує, що це перший випадок з часів корейської війни, коли ВПС НАТО збили російський літак. І хоча між країнами було безліч звинувачень у порушенні повітряного простору, те, що що трапилося, це перший інцидент із застосуванням стрільби за останні п’ятдесят років.

Унікальність подібного інциденту є “серйозною справою”, проте професор Нью-Йоркського університету і експерт з безпеки Росії Марк Галеотті стверджує, що не варто сприймати аварію Су-24 як передумову до початку масштабної війни.

Лавров: Воювати з Туреччиною не збираємося

Він заявляє, що, навіть якщо б Москва вирішила почати військові дії проти Туреччини, у неї б не вистачило на це необхідних ресурсів.

“Російська армія вже і так зазнає випробувань в Сирії, а вести війну одночасно з двома суперниками країна не в змозі”, – говорить експерт.

На думку Галеотті, найближчим часом можна чекати гнівних висловлювань з боку президента Росії Володимира Путіна, але не варто очікувати польоту російських винищувачів на Анкару.

Видання пише про те, що росіянам і туркам необхідно “забути” цей інцидент, проте він безумовно викличе серйозні наслідки в довгостроковій перспективі.

Обидві країни конкурують на Близькому Сході в спробі добитися “міжнародного престижу”, тому в найближчому майбутньому Росія може почати підтримувати курдів, а Туреччина може відплатити їй сприянням бойовикам Північного Кавказу, вважає автор статті.

Раніше прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що дії Туреччини, яка збила російський Су-24, підірвали відносини між Росією і Туреччиною, в тому числі в економіці та гуманітарній сфері.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев