Епідеміологи б’ють на сполох: на Волині існує ризик спалахів інфекційних хвороб

news

“Велика вода” затопила орієнтовно 17 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь та господарств на Волині.  Сезонне підняття рівня води у водоймах може стати причиною спалаху різних інфекційних хвороб та харчових отруєнь.

Адже відбуваються підтоплення не тільки домогосподарств і сільськогосподарських угідь, а й сміттєзвалищ, гноєсховищ, хлівів, надвірних туалетів та колодязів.

 У “Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України” підготували список рекомендацій, яких епідеміологи радять дотримуватися жителям громад, які зіштовхнулися з підтопленнями.

Перш за все необхідно ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, мити руки перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування туалету. Слідкуйте, щоб цих правил дотримувалися діти, не дозволяйте їм гратися забрудненими іграшками.

Питна вода і харчові продукти

В умовах загрози забруднення питної води збудниками вірусного гепатиту А, дизентерії, ентеровірусної інфекції та інших інфекційних хвороб необхідно дотримуватися простих правил профілактики.
  • Не пийте воду з відкритих водойм, підтоплених або невідомих криниць та джерел, які можуть бути забрудненими. У випадку підтоплення, забруднення джерел водопостачання, звертайтесь до органів місцевого самоврядування щодо забезпечення питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм.
  • Обов’язково кип’ятіть для споживання воду, якщо не користуєтеся централізованим водопостачанням. Кип’ятіть її протягом 10 хвилин, потім дайте відстоятися та обережно злийте, не збовтавши осад. Кип’ячену воду потрібно зберігати в закритому посуді. Можна використовувати для пиття бутильовану воду.
  • Для харчування використовуйте тільки якісні продукти. Обов’язково дотримуйтеся технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів з м’яса, риби, яєць тощо. Овочі та фрукти добре промийте доброякісною питною водою, а для споживання дітьми – обдайте окропом.🔹Не вживайте продукти, котрі були підтоплені або забруднені повеневою водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;
  • Не купуйте харчові продукти, овочі на стихійних ринках у невстановлених для торгівлі місцях.

Після сходу води з ґрунту необхідно:

  •  провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, сміття тощо), перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
  •  індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;
  •  почистити та дезінфікувати шахтові колодязі приватного/громадського користування;
  •  просушити будинок, ретельно очистити і дезінфікувати забруднений посуд, домашні речі. Все майно, що було затопленим, потрібно дезінфікувати;
  •  провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
За появи симптомів (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо) негайно звертайтеся по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням.
🫶Пам’ятайте, що зберегти здоров’я можуть прості, але дієві правила гігієни!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев