Дитину забрали родичі чоловіка, як повернути дитину

news

Іноді трапляється так, що місце проживання дитини необхідно встановлювати в судовому порядку. 

Яким способом встановити місце проживання дитини, з цим запитанням нам допоможе розібратися юрист в нашій постійній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Потрібна допомога. Мою дитину забрали дід та баба зі сторони чоловіка, які мешкають разом з чоловіком та не дають мені можливості бачитися з нею. Єдине місце де я можу підступитися до дитини – на прогулянці. Дід міцно тримає дитину за руку, а баба знімає мене на відео. Битися з ними я не хочу і не можу. Викликала поліцію, писала заяви – поліція розводить руками та каже щоб я йшла до суду. Баба з дідом налаштовують дитину проти мене і залякують. Ну це ж ненормально! Я матір і не маю доступу до своєї дитини. Батькові не до дитини, йому в голові водка і гульки. Ініціатори тут дід і баба. 

Я офіційно працюю, маю подаровану мамою однокімнатну квартиру. Які у мене шанси виграти суд щоб дитина жила зі мною?

Відповідь юриста:

Вам слід подавати до суду позов про визначення місця проживання дитини разом з вами (матір’ю).

З того що ви описали, справа має для вас позитивну перспективу. Суд буде звертати увагу на ваші житлові умови, офіційне працевлаштування, умови/графік роботи. Також можуть виникнути питання щодо шкідливих звичок/психічного/фізичного здоров´я. Багато буде важити висновок органу опіки та піклування у вашій справі. Будуть цікавитися позицію батька дитини, так як він відповідач у справі. 

Бабу з дідом швидше за все залучить до справи батько дитини, як свідків. За умови що він взагалі буде справою цікавитися та приймати у ній якусь участь.

В будь-якому випадку, якщо ви хочете, щоб дитина проживала разом з вами, іншого способу ніж суд – немає.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев