Два мільйони споживачів відключили від електромережі: Що відомо про масове відключення світла?

news

Майже 2 мільйони споживачів залишилися без світла через розсинхронізацію енергетичної системи України 

Вчора, 30 травня, близько 13:00 через надзвичайну ситуацію, яка сталася у оператора системи передачі електроенергії, відбулася розсинхронізація енергосистеми. Це призвело до аварійних відключень та тимчасового знеструмлення абонентів. 

Загалом без світла одночасно залишилися майже 2 мільйони абонентів у 12 областях – Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Києві та на Київщині, а також у Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. 

Це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів починаючи з лютого, коли завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, вдалося додати генерації в систему та скасувати графіки відключень електроенергії. 

Читайте також Українцям у Польщі доведеться легалізувати своє перебування: Кого стосуються зміни?

Нагадаємо, що графіки довелося ввести через масштабні ворожі обстріли та пошкодження енергетичної інфраструктури. 

Однак сьогодні масованих обстрілів та влучань в енергетичну інфраструктуру зафіксовано не було. Генерація повністю покриває потреби споживачів,  відключення абонентів не планувалися. 

Окремо варто зазначити, що через цю аварійну ситуацію відбулися тимчасові відключення електроенергії і в сусідній Молдові. 

Аби встановити причини масових відключень та не допустити їх повторення, міністр енергетики України Герман Галущенко доручив Державній інспекції енергетичного нагляду негайно створити комісію для оперативного вивчення цієї ситуації. 

Про результати роботи комісії буде повідомлено додатково.

Читайте також Потрібні руки: Лучан запрошують долучитися до плетіння кікімор-пончо для потреб військових

За інформацією: Міністерства енергетики України 

0 Комментариев