Дострокова пенсія: хто з волинян може вийти на пенсію раніше?

news
В Україні змінили правила призначення дострокових пенсій. 30 квітня набув чинності Закон”Про внесення зміни до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства”.

Згідно внесених до Закону змін вихід на пенсію за віком відбуватиметься більш “справедливо”  – так вважають депутати, пише видання “Голос України”.

Дострокова пенсія при ліквідації підприємства

Українці можуть вийти на пенсію достроково – за півтора року до досягнення пенсійного віку і за умови наявності повного страхового стажу та розірвання трудового контракту у зв’язку зі скороченням штату або ліквідацією компанії.

У такій ситуації працівникові необхідно буде стати на облік державної служби зайнятості та при відсутності підходящої для них роботи або ж при невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я – пенсія оформляється раніше.

Дострокова пенсія для батьків

Достроково вийти на пенсії також можуть матері або батьки багатодітних сімей, а також ті, у кого на утриманні перебувають діти з рідкісними та важкими захворюваннями, у яких немає встановленої інвалідності.

Це стосується матерів, які народили п’ятеро і більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матерів, які виховує дитину з інвалідністю – по досягненню 50-річного віку і наявності 15 років страхового стажу.

А для батьків, які виховували самостійно п’ятьох або більше дітей, або ж дітей з інвалідністю – по досягненню 55-річного віку та наявності 20 років страхового стажу.

Всі види пенсій тепер будуть індексуватися за єдиними правилами та в одну дату – 1 березня. Пенсії всіх видів тепер будуть індексуватися з урахуванням показників інфляції та зростання середньої заробітної плати.

0 Комментариев