До Нового року українців чекає чергове подорожчання продуктів

news

Повідомляє gazeta.ua

До кінця року літр молока у роздрібі подорожчає на 50 копійок, твердий сир на 10 відсотків, вершкове масло – на 15 відсотків, розповів у коментарі Gazeta.ua директор консалтингової компанії “Інфагро” Василь Вінтоняк.

“Основна причина – ріст цін на сировину. Якісне молоко подорожчало майже на гривню і тепер його закуповують по 5,5 – 6,3 гривні”, – говорить Василь Вінтоняк.

Закупівельні ціни також зросли через послаблення заборони на ввезення молочних продуктів Росією.

“У вересні та жовтні Росія дозволила деяким українським заводам завозити сири та інші молочні продукти. Адже офіційно вона не забороняла ввезення продуктів з України. Просто Росспоживнагляд вважав нашу продукцію неякісною. На деякий час він вирішив, що українські сири знову стали відповідати російським нормам і дозволив експорт. Тому в Україні зріс попит на сировину, закупівельні ціни. Зараз Росія знову закриває кордони. Але різко закупівельні ціни опустити не вдасться. Бо скоро зима, молока небагато, і за нього є конкуренція молокозаводів”, – каже експерт.

На думку експерта, ціни підніматимуть не одразу, а в кілька етапів.

“Твердий сир подорожчає спочатку на п’ять відсотків, через кілька тижнів – ще на п’ять. Так роблять, щоб не відлякати покупця. В Україні кілька років не вистачає масла власного виробництва. Торік його завозили зі США та Нової Зеландії. Після подорожчання долара це робити невигідно”, – вважає Василь Вінтоняк.

Нагадаємо, влітку молоко вищого та першого ґатунку закуповували по 4,8 5,3 грн. У магазинах продавали по 12-15 грн/л.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев