До місцевих бюджетів Волині сплачено понад 4,8 мільярда гривень податків

news

Упродовж десяти місяців 2021 року місцеві бюджети Волині отримали в розпорядження понад 4,8 мільярда гривень податкових платежів, які адмініструє Головне управління ДПС у Волинській області.

Темпи наповнення бюджетів громад на 21,5 відсотка випереджують минулорічні показники.

«До фактичних надходжень минулого року громади отримали в розпорядження на 856 мільйонів гривень більше. Такий ріст надходжень дає підстави фахівцям податкового адміністрування впевнено прогнозувати успішне завершення фінансового року, а керівникам громад – фінансові можливості для виконання соціально-економічних програм», – коментує начальник Головного управління ДПС у Волинській області Світлана Савчук.

Фінансова спроможність громад найбільшою мірою залежить від кількості створених на території робочих місць, оскільки ПДФО з легальних доходів – основне джерело бюджетних надходжень, – наголошують у ГУ ДПС у Волинській області.

«Окрім ПДФО, фінансова основа бюджетів громад – єдиний податок та майнові податки. Тому активний обмін інформацією та діалог представників місцевого самоврядування  з ДПС допоможуть громадам залучити додаткові кошти до бюджету. Саме лідери громад володіють повною інформацією про втілювані бізнес-проєкти, реальну кількість робочих місць та власників майна. Лише спільні зусилля фахівців ДПС та місцевого самоврядування допоможуть громадам отримувати кошти для вирішення своїх завдань», – підсумувала Світлана Савчук.

Якщо ж нерухомість, земля чи інші активи придбані за кошти, з яких не сплачено податки, то саме зараз  можна скористатися правом на податкову амністію, – нагадують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

З 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року кожен, хто отримував доходи, які були приховані від оподаткування, має право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію.

Щодо активів, які підлягають декларуванню у рамках податкової амністії, детальну інформацію можна отримати у тематичному банері на субсайті Головного управління ДПС у Волинській області та за номером телефону «гарячої» лінії (0332) 777-106, що працює щосереди з 10.00 до 12.00.

 

 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев