Дмитрівська батьківська субота: як провести цей особливий день

news

Дмитрівська поминальна субота особлива дата, відзначається вона в найближчу суботу до дня святого Дмитра 8 листопада. У 2022 році поминальна субота випадає на 5 листопада.

Це останній поминальний день у році. Всього їх цьогоріч 8.

У цей день в храмах проводиться богослужіння за упокій душі всіх покійних. У цей день можна відвідати церкву і поставити свічки за всіх померлих близьких, а також замовити окремий молебень для них. Також можна передати священнику записку з ім’ям померлого, щоб він згадав людину в молитві.

Традиційно цього дня до церкви несли три хлібини і ті страви, які були до вподоби покійним, коли ті ще жили. Згідно з народними повір’ями: першу хлібину віддавали тим предкам, які померли давно, другу – дідам та бабам найближчого покоління, а третю – всім християнам, що загинули насильницькою смертю на війні

Якщо немає можливості відвідати церкву, можна помолитися за покійних вдома. Часто рідні померлого збираються за одним столом і разом згадують загиблого. На стіл ставлять кутю, млинці та пироги, а також улюблені страви померлих.

Припустимо відвідати кладовище і прибрати могилу померлого на Дмитрівську поминальну суботу. При цьому на кладовищі потрібно вести себе пристойно і скромно.

Що не можна робити в Дмитрівську суботу

  • Якщо поминаєте рідного на кладовищі, то категорично заборонено випивати алкоголь, влаштовувати застілля і веселитися біля могили. Це вважається великим гріхом.
  • На могилі не варто залишати їжу, алкоголь, цукерки та інші предмети. Це не християнський, а язичницький звичай.
  • Якщо поминаєте близького вдома, то не варто робити це в брудній і неприбраної квартирі.
  • У цей день можна жертвувати в храм пісні продукти, але не можна віддавати для пожертвування м’ясо і алкоголь.

Молитва на Дмитрівську поминальну суботу

Цього дня читають молитву за всіх небіжчиків:

Упокій, Господи, душі спочилих слуг Твоїх: батьків моїх (імена), родичів моїх (імена), благодійників моїх (імена), і всіх тих, хто поклав життя своє за волю України (імена), і всіх християн, і всяку душу, яка спочила і Твоєї Милости потребує, і прости їм всі провини їхні, вільні й невільні, і подаруй їм Царство Небесне, і створи їм вічну память. Амінь.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев