Держава повністю покриватиме витрати за кесарів розтин та пологи

news

Із квітня наступного року НСЗУ повністю покриватиме витрати медзакладу на пологи та кесарів розтин.

Про це під час інтерв’ю Tvoemisto.tv, у межах проєкту «Реформи без ілюзій», розповіла директорка Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення Марія Малачинська.

«Реформа вторинної і третинної ланки мала б розпочатися з 1 квітня наступного року. Якість медичної допомоги, яка надається зараз в області, з часом буде покращуватися. Основна зміна — те, що НСЗУ оплачуватиме кожні пологи — чи природні, чи кесарів розтин. Акушерська допомога фінансуватиметься за глобальним бюджетом з підвищеним коефіцієнтом. За попередніми розрахунками, за одні пологи НСЗУ буде платити лікарням 8,5 тисяч гривень, за які пацієнтки отримуватимуть повний пакет послуг», – каже вона.

У пакет послуг будуть входити всі втрати, яких потребують пацієнти. Тобто держава оплачуватиме меддопомогу, якої потребує жінка, аж до виписки з пологового.

«У тариф входить все, з вас не можуть брати жодних доплат. Якщо ж братимуть, то скарги прийматиме з 2020 року Гаряча лінія НСЗУ за номером 1677. Такі задокументовані випадки будуть підставою для перевірки, а її результати – підставою для призупинення або навіть розірвання договору», – розповів “Сьогодні” керівник НСЗУ Олег Петренко.

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев