Дерадянізація в Луцьку: старі та нові назви вулиць

news

У Луцьку перейменують п’ять вулиць. Відповідне рішення  27 квітня ухвалили депутати міської ради Луцька під час пленарного засідання 31 сесії.

У зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти України та вимогами мешканців територіальної громади, виникла необхідність невідкладно завершувати процес декомунізації з перейменування вулиць міста Луцька та інших населених пунктів Луцької міської територіальної громади.

Зокрема, проєктом рішення було передбачено перейменувати вулицю Федорова на вулицю Героїв-добровольців, а вулицю Ярощука – на вулицю Сергія Тимошенка.

Луцький міський голова Ігор Поліщук запропонував включити до цього переліку ще три вулиці: Боженка, Говорова та Нікішева. Отож, вулицю Боженка перейменують на Магістральну, вулицю Говорова – на Павла Чубинського, вулицю Нікішева перейменують на вулицю Михайла Вербицького.

“Цей процес нам необхідно сьогодні зробити, але процес декомунізації і дерусифікації не варто сприймати як соціалістичне змагання. Ось у Рівному стільки вже перейменували: хто швидше, хто більше. Давайте будемо підходити до цього процесу виважено, обдумано, з повагою до нашого міста (враховуючи сучасні реалії) і тих людей, які втрачають життя в цій війні, захищаючи нас з вами, і враховуючи історію нашого міста. Це не соціалістичне змагання і тут не має змагання на швидкість чи на кількість. Ми повинні працювати виважено: так щоб за свої рішення ми не шкодували і щоб нам потім не було соромно. До цього процесу варто залучити наших спеціалістів, фахівців з Волинського національного університету”,- наголосив Ігор Поліщук.

Процес перейменування вулиць мають завершити до першого жовтня 2022 року. Крім того, до 15 вересня цього року працівники департаменту житлово-комунального господарства мають виготовити та розмістити відповідні інформаційні стенди, вказівники із новою назвою вулиці на будівлях міста.

Рішення про перейменування вулиць депутати ухвалили одноголосно. Варто зазначити, що у Луцьку ще понад 100 вулиць підлягають перейменуванню.

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев