Депутати Луцькради ініціюватимуть створення групи стратегування у Луцьку

news

У четвер, 10 березня, Громадський рух ЧЕСНО на Волині інціював круглий стіл із метою визначення 10-ти пріоритетів стратегічного розвитку міста Луцька. Після напрацювання списку пріоритетних напрямків, депутати від трьох фракцій Луцької міської ради домовилися ініціювати створення робочої групи, яка буде займатися створенням стратегії розвитку Луцька на майбутні 5, 10, 15 років.

Захід був спрямований на те, аби представники семи депутатських фракцій Луцькради назвали свої десять пріоритетів розвитку Луцька.

Помічник депутата Луцькради, голови фракції «Громадський рух «Народний контроль»» Павла Данильчука Михайло Шелеп запропонував шукати пріоритетні напрямки розвитку разом з громадянами. Мовляв, стратегія не пишеться у кабінетах, а спільно із людьми, які ходять на вулиці.

Серед пріоритетів, які назвав Шелеп з Данильчуком звучали:

ліквідація незаконних забудов в місті Луцьку

захист і благоустрій зелених зон міста та створення нових

збереження історичних пам’яток міста

люстрація кадрів у міських та державних установах

сприяння національно-патріотичному вихованню

запровадження бюджету участі і бюджету регламенту

прозорість роботи депутатів

соціальний захист – прийняття соціальних програм у місті

запровадження інструментів прямої демократії (електронні петиції тощо)

розробка положень про місцеві ініціативи (громадські слухання, громадські ініціативи)

Помічник депутата Луцькради Андрія Покровського Валентин Хаймик серед пріоритетів, над якими уже працює депутат назвав прозорість отримання благодійної допомоги у закладах охорони здоров’я.

Голова Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу  Михайло Наход вважає, що стратегія міста повинна бути у Луцька обов’язково, але вона не пишеться за один день. Наход задав запитання присутнім про те, яким має бути Луцьк: місто, де є багато промислових об’єктів чи місто, де розвивається малий і середній бізнес та туризм? Саме останні він назвав пріоритетними напрямками розвитку обласного центру Волині.

Павло Данильчук додав, що Луцьк має проблеми із землею, що є суттєвою перепоною для створення стратегії розвитку міста. Адже невідомо, чи буде чому розвиватися у місті, якщо не буде землі, на якій воно має стояти.

Депутат Об’єднання «Самопоміч» Тарас Шляхтич погодився із пріоритетами, названими вище, і додав, що пріоритетним питанням у розвитку Луцька бачить енергоощадність. До прикладу, заміна сотень каналізаційних труб у місті тощо.

Голова фракції «УКРОП» Ігор Поліщук також погодився, що пріоритетними є всі названі вище питання та закцентував увагу на фінансових питаннях роботи міста. Так, серед пріоритетних завдань він назвав:

Створення жорсткіших вимог до тендерного фінансування

Підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності та землі

Прозорість фінансування дитячих садочків

Прозорість кадрових призначень, зокрема закладів освіти та охорони здоров’я

Особливим питанням Поліщук виокремив проблему перенесення «Старого ринку»

Координатор Громадського руху ЧЕСНО Максим Панов підвів підсумки, що подібні заходи ЧЕСНО організовує для створення дискурсів та можливості депутатам шукати спільні знаменники у їх подальшій роботі й відповідати за обіцянки, які давали виборцям нещодавно.

Як виявилося, пріоритетти мінімум трьох фракцій Луцькради багато у чому співпадають. Це лишень доводить, що партіям необхідно відходити від особистісних упереджень та працювати у напрямку спільних пріоритетів. У результаті зустрічі, представники трьох фракцій міської ради Луцька домовилися, що ініціюватимуть наступного сесійного періоду проект рішення про створення робочої групи із формування стратегії розвитку міста Луцька.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев