Депутат міськради: «Це вже повний безпридєл», або Як у Луцькраді регламент приймали. ФОТО

news

У Луцькраді проголосували за зміни до регламенту ради, не обговоривши це питання на постійних комісіях та повідомивши про проект рішення посеред пленарного засідання. Депутати стверджують, що за три хвилини не змогли ознайомитися із документом, який повністю регламентує роботу міськради.

Про це йшлося вчора, 29 червня, під час засідання 26-ї сесії міської ради.

Під час перерви у засіданні сесії міськради скликали «бюджетну» комісію, щоб розглянути питання щодо внесення змін до бюджету. Після її закінчення сюрпризом для всіх стало те, що голова «бюджетної» комісії Борис Смаль висунув проект рішення про зміни до регламенту Луцькради.

Депутат Павло Данильчук наголосив, що пропозиція свіжа, тому потрібно дати час для ознайомлення.

Депутат Микола Федік висловив своє нерозуміння цього проекту рішення:

«Давайте відразу скасуємо всі комісії, зробимо якусь одну комісію. У нас земельна комісія виносить питання регламентної комісії, бюджетна комісія виносить питання регламентної комісії, давайте тоді наприклад, все об’єднаємо у земельній комісії, або комісія із регламенту нехай розглядає зміни до бюджету. Невже воно настільки є принципово, життєнеобхідно для функціонування міста, що якщо ми зараз не приймемо зміни до регламенту, то все місто ляже? – дивувався депутат. – Зміни до регламенту мають проходити обговорення регламентної комісії і нічого не станеться, якщо ми це питання винесемо на наступну сесію Луцької міської ради, бо як на мене це вже називається повний безпридєл».

Депутат Тарас Шляхтич зауважив, що питання регламенту винесли отак з колін за три хвилини, немає часу ознайомитися з документом, який регламентує роботу ради.

«Підлаштовування регламенту під побажання людей, які контролюють зараз владу?», – заявив Шляхтич.

Депутат Артем Запотоцький поцікавився, чому такий поспіх і де висновок юридичного управління, а сам регламент суперечить чинному Закону «Про місцеве самоврядування».

Депутат Микита Рабан зазначив, що цей проект рішення напрацьований на бюджетній комісії і це колективне рішення.

Згідно цих змін будь-яка комісія матиме можливість незалежно від назви чи спрямованості попередньо розглядати кандидатури всіх тих, які пропонуються для обрання, затвердження і призначення або погодження відповідною радою на пленарному засіданні. Друга зміна стосується повноважень начальника відділу секретаріату, який відповідає за те, що повинні залучати у форс-мажорних ситуаціях відповідні підприємства, які здійснюють обслуговування системи для голосування та інших функцій. Крім того, якщо раніше невідкладний проект рішення подаватися міг за ініціативою тільки міського голови, то відповідно такі проекти рішення можуть бути за ініціативою ще й секретаря ради чи більшості депутатів, які присутні на пленарному засіданні. Відповідно такий проект рішення може подаватися у термін менше 21 дня.

Також запропонували таку зміну, що коли відсутній міський голова чи секретар ради, або вакантна їхня посада через неможливість здійснення їх повноважень, пленарне засідання веде за процедурним рішенням ради один із депутатів. Ще одна зміна, що рішення, прийняті під час розгляду питань, підписуються секретарем ради, або одним із депутатів, який вів засідання за процедурним рішенням ради, тобто головуючим. Коли розглядаються питання про головуючого, то підписувати такий проект рішення він не може.

Депутат Анна Мовяк зауважила, що ці зміни суперечать Закону України «Про місцеве самоврядування» та Закону «Про доступ до публічної інформації». Депутат попросила розглянути всі ці зміни на всіх комісіях міської ради та винести їх на наступне засідання.

Депутат Павло Данильчук зазначив, чинний регламент був прийнятий ще у 2015 році, контроль за виконанням якого покладений на постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту та на голову комісії Миколу Федіка. Данильчук поцікавився, як Федік тепер має виконувати це рішення.

Запотоцький запитав, чому цей проект рішення не наданий на розгляд комісії законності, де висновок юридичного відділу і чому є суперечності із законодавством.

Рабан відповів, що профільні комісії лише дорадчий орган і конкретних функцій у цих комісій немає.

Запотоцький наголосив, що на його запитання не відповіли і він хотів би почути відповідь.

«Як відповіли, так відповіли», – сказав виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук.

Шляхтич поцікавився, у чому необхідність такої швидкості внесення проекту рішення із зміни регламенту, який регулює усі процедурні питання, які мають вирішуватися у раді і чому нікому не було відомо про цей проект рішення.

«Особисто в мене виникла необхідність через ваші слова на попередні сесії, коли ви говорили, що виникає сумнів, хто підписував і чи це порушення закону. Я згадав ситуацію, коли у 2015 році було питання стосовно обрання секретаря Луцькради: майбутній секретар і голосував, і підписував, і за затвердження протоколу також голосував. Щоб виключити корупційну складову та вберегти посадових осіб від порушення законодавства вносяться ці зміни», – пояснив Микита Рабан.

Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук зауважив, що прокуратура зараз притягує депутатів до відповідальності, порушує адміністративні справи:

«От на мене було сфабриковано три протоколи про адмінпорушення. Слава Богу, уже один скасував суд. Це ж небезпека. Ми мусимо її усунути, щоб у депутатів не було цієї спокуси».

Шляхтич попросив перерву від фракції «Самопоміч» на 20 хвилин і надати висновок юридичного управління щодо цього проекту рішення. Після того, як депутати зібралися у зал нову перерву попросив від БПП Артем Запотоцький. Після нього перерву від «Народного контролю» взяв Павло Данильчук і четверту перерву взяв Микола Федік від «Свободи».

Під час перерви надворі розгулялась страшна гроза.

У «Фейсбук» лучани жартували, що мабуть у Луцькраді сьогодні нагрішили.

Після перерви Поліщук не хотів надати слова Федіку, той натомість вийшов до трибуни і сказав, що йому ніхто ніколи рот не затикав і затикати не буде.

Після цього до регламенту внесли ще зміни, які забороняють брати більше, ніж дві перерви підряд.

Шляхтич намагався взяти ще одну перерву, однак йому не дозволили і зрештою зміни до регламенту таки прийняли.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев