День ангела у Ярослава: красиві вітальні листівки

news

25 квітня свої іменини святкують чоловіки з ім’ям Ярослав. 

Ярослав — велике давнє ім’я. Його носили шістнадцять руських князів. Але зараз ця іменоформа не особливо популярна на території України, хоча ще недавно користувалася величезним попитом серед батьків хлопчиків. Однак у Чехії та Польщі досить часто можна зустріти чоловіків, названих аналогом імені Ярослав — Ярош. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Ярослав.

Ім’я Ярослав зародилося в слов’янській мові. А ось точної його інтерпретації досі не існує. Є кілька думок про його значення:

  • Ім’я утворено від двох слів з давньослов’янської мови: “Яр»”, що в перекладі означає “затятий”, “потужний”, “сильний”, а “слав” — »”лава”. За цією теорією, ім’я Ярослав носить значення “володіє яскравою славою”.
  • Коли на Русі ще існувало язичництво, слово «яр» володіло значенням «життєва сила», або «родючість», тому ім’я Ярослав могло означати «славний своєю життєвою силою».
  • Третя версія свідчить про те, що дане ім’я тлумачиться як «славлячий Ярилу». У міфах стародавніх слов’ян Ярило (Ярила) — це бог Сонця, родючості і життєвої сили.

Найвідомішою особистістю, що носить ім’я Ярослав, є князь Ярослав Мудрий. Його ім’я часто зустрічається в середньовічній літературі, а також в життєписах святих Бориса і Гліба, які були його братами.

Крім Ярослава, сьогодні свій День ангела святкують:

Василь, Давид, Іван, Ісаак.

Красиві вітальні листівки з іменами 

Щиро вітаємо всіх іменинників зі святом!

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев