День ангела та свята 25 травня

news

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні – субота, 25 травня. Нехай вихідні пройдуть сонячно, близькі люди подарують тепло родинного затишку. Бадьорого ранку вам,друзі!

День ангела святкують: Герман, Денис, Іван, Петро, Семен (Симон), Федір.

Народні прикмети 25 травня: Цей день був відомий тим, що люди в старовину намагалися вимовляти особливі змови, які допомогли б їм захистити свої будинки від пожеж і блискавок, оскільки в травні і початку червня було досить багато гріз.

Казали, що настав день Єпіфана або Рябіновка.

Цей день був відомий тим, що люди в старовину 25 травня намагалися вимовляти особливі змови, які допомогли б їм захистити свої будинки від пожеж і блискавок, оскільки в травні і початку червня було досить багато гроз. Дівчата, які відзначали день 25 травня у цей день, одягали червоні сарафани. Також в цей період горобина починала цвісти, а тому, свято часто називали Рябіновкою.

На ставках і озерах до 25 травня розпускаються білі латаття. Проте їх ні в якому разі не можна приносити додому, оскільки це приведе до загибелі всієї худоби. Латаття люди називали одолень-травою, оскільки вона допомагала боротися з великою кількістю захворювань, позбавляла будинки і навіть людські душі від нечисті. Відвар одоленя часто використовували для того щоб лікувати зубний біль і отруєння. Збирали латаття тільки в строго певний час, і належало обов’язково заткнути вуха. Зверталися до лататті лагідно і розмовляли з ним. Після цього потрібно було швидко зірвати квітку. Нічим гострим зрізати латаття не можна – вважалося, що стебло в цьому випадку спливає кров’ю, адже латаття вважалися русалками. Ці лісові духи вночі водили хороводи, а вдень перетворювалися на квіти. Таким чином, якщо зріжеш 25 травня латаття, то вб’єш русалку, і людину інші русалки можуть потягти на дно.

Латаття обов’язково брали з собою, коли вирушали в далеку дорогу. У ніч перед подорожжю обов’язково промовляли спеціальну змову, і тільки потім можна було вирушати в дорогу, не думаючи про неприємності.

Саме 25 травня дівчата одягали нарядні сарафани червоного кольору і вирушали водити хороводи навколо горобини, попросити це дерево уберегти їх від пожеж і стихійних лих. Горобину в давнину чарівною силою наділяли і вважали оберегом. Згідно з повір’ями, горобина захищала людину від нещастя, а тому, не дивно, що це дерево завжди намагалися посадити недалеко від будинку – часто її можна було побачити в палісадниках. Горобина вважалася захисницею від пристріту, а її гілки допомагали відшукати шлях додому, якщо людина заблукала.

 1. Схід сонця пофарбований у червоний колір – літо буде дуже посушливим.
 2. Теплий і сонячний ранок без дощів – прикмета до того, що літо буде сухим, і можлива поява великої кількості пожеж.
 3. Хрущів 25 травня багато – літо буде засушливим
 4. Якщо лисиця забігла на територію села, то це віщує біду
 5. Вовки прийшли в село – чекай неврожаю
 6. Багато ховрахів протягом дня – це обіцяє хороший врожай
 7. Ставили в цей день у воду гілку горобини – чим довше вона простоїть, тим довше людина буде вдалою. Також казали, що, якщо заблукав у лісі, потрібно обов’язково зірвати гілку горобини, і вона допоможе знайти шлях.
 8. Ховрах поїв курей – чекай біди
 9. Розкричалися 25 травня ягнята – незабаром встановиться гарна погода
 10. Свині голосно хрюкають – це поганий знак
 11. Жовті листя розкриваються у акації, дають нектар – буде дощ
 12. Гуси ощипуються – бути біді
 13. Цвіте горобина – влітку буде багато пожеж
 14. Латаття зацвіли – холодні дні залишилися позаду
 15. Зацвіла горобина – буде багатий урожай льону
 16. Ранок похмурий, небо затягнуте хмарами – літо буде дощовим і холодним
 17. Ввечері хмари пофарбовані в синій колір – погода зміниться.

Автор статті: Мартинюк Марія

0 Комментариев