День ангела, свята, народні прикмети 8 травня

news

 

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні середа, 8 травня.

Невичерпний резерв минулого – людська пам’ять. Нехай ваші дні будуть насиченими, а згадки про них – сонячними й приємними.

8 травня День ангела святкують Іда, Македон, Марк, Ніка, Сильвестр.

В Україні сьогодні День пам’яті та примирення. 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні. Законом України “Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років” в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

Нині також Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. День

заснований на честь швейцарського гуманіста Анрі Дюнана, який народився цього дня в 1828 році. У середині минулого століття з його ініціативи вперше стали створюватися групи добровольців, які надавали допомогу пораненим на полях битв. У 1863 р. за його ініціативою була скликана конференція, що поклала початок міжнародному товариству Червоного Хреста.

Офіційно назву Міжнародний Червоний Хрест було затверджено в 1928 р. на 13-й міжнародній конференції в Гаазі, де був прийнятий статут організації, який змінювався згодом у 1952 і 1965 роках. На 25-й міжнародній конференції ЧХ, що відбулася в жовтні 1986 р., було затверджено нову назву організації – Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Православна церква 8 травня вшановує пам’ять апостола і євангеліста Марка, який народився в Єрусалимі і був найближчим сподвижником апостолів Павла, Петра і Варнави. Після Вознесіння Господнього будинок матері Марка став притулком для деяких апостолів і місцем, де збиралися і молилися християни.

Проповідуючи Слово Боже разом з апостолами, Марк побував в найрізноманітніших місцях – в Римі, Єгипті, Лівії, Антіохії, на острові Крит. Євангелістом святого називають за те, що перебуваючи в Римі (62-63 р), він написав своє Євангеліє. Вважається, що воно є коротким записом проповіді і оповідань апостола Петра.

Перебуваючи в Олександрії, євангеліст заснував тут християнське училище, згодом з якого вийшли такі знамениті отці Церкви, як святитель Діонісій, Климент Олександрійський, Григорій Чудотворець та ін. Марк склав чин Літургії для олександрійських християн. Діяльність святого викликала ненависть язичників, яких ще було багато в місті. Вони напали на нього, побили, протягли по вулицях міста і кинули в темницю. На наступний день натовп розлючених язичників потягнув його на судилище, але по дорозі євангеліст помер. Його тіло мали намір спалити на багатті, але тільки розвели вогонь, як все померкло, почувся грім, і почався землетрус.

4 квітня 63 року християни поховали тіло апостола в кам’яній гробниці. Над мощами святого в 310 році була побудована церква.

Народні прикмети на 8 травня

  1. Зозуля в цей день кує – більше морозів не буде
  2. Гарна погода і сонце віщують рясний урожай ярих культур
  3. Теплий вечір і зоряне небо – чекай рясного врожаю
  4. Ясна погода – прикмета до того, що літо жарким буде
  5. Висока веселка в небі – в найближчі дні погода буде теплою і ясною
  6. Низька веселка 8 травня є поганим знаком і провіщає велике нещастя
  7. Три добрих дощу в травні – хліба багато вродить
  8. Птахи з’явилися в городі і саду – буде хороший урожай на деревах і грядках
  9. Осика в сережках варто – чекай багатого врожаю вівса
  10. Якщо дощ ллє крізь сонячні промені («сліпий дощ»), то він незабаром закінчиться
  11. Холодні і часті дощі – меду не чекай
  12. Птахи 8 травня заспівали під час дощу – скоро негоди кінець
  13. Чим зеленіша веселка, тим сильніше будуть опади
  14. Купчасті хмари вранці, а ввечері видно шаруваті хмари – скоро почнеться гроза
  15. Ще не зацвіли яблуні до 8 травня – врожаю не буде.

Цей день в історії:

  • 1541 — іспанський конкістадор і мандрівник Ернандо де Сото відкрив ріку Міссісіпі, котру він назвав Ріка Святого Духа.
  • 1794 — страчено на гільйотині 51-річного французького хіміка Антуана Лорана Лавузьє, вся вина котрого перед «революційним народом» полягала в тому, що він працював у Генеральному відкупі, установі, що збирала податки. Перед стратою він прохав трохи часу для закінчення досліду, але йому було відмовлено.
  • 1838 — у Великій Британії опублікована «Народна хартія» — програма політичних вимог англійського пролетаріату.
  • 1842 — поблизу Версаля загорівся потяг, який перевозив вищих діячів Франції, в результаті чого понад 50 осіб загинуло.
  • 1847 — англійський винахідник Роберт Томсон запатентував гумову камеру для коліс.
  • 1886 — доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продав свій лікувальний еліксир. Цей засіб, що продавався через аптеку, користувався таким попитом, що через три роки його секретну формулу було продано за 2300 доларів — сьогодні його продають по всьому світу під назвою «Coca-Cola».
  • 1898 — завершилося одиночне навколосвітнє плавання Джошуа Слокама на шлюпі «Спрей».
  • 1902 — під час виверження вулкана Пелє палаюча хмара зруйнувала місто Сен-П’єр на острові Мартиніка. Загинули близько 30 тисяч мешканців, вціліла тільки одна особа.
  • 1903 — перший справжній дирижабль «Лебоді» здійснив свій перший політ на 37 км.
  • 1919 — Центральною Руською Народною Радою укладено Ужгородський меморандум — рішення про приєднання Закарпаття до Чехословаччини.
  • 1921 — російські емігранти відкрили у Константинополі тараканячі перегони.
  • 1926 — відбувся перший авіапереліт над північним полюсом.
  • 1940 — Друга світова війна: німецькі командос у формі голландських військових перетнули німецько-нідерландський кордон і взяли під контроль стратегічні мости для наступного просування вермахту.
  • 1943 — Друга світова війна: закінчилось повстання варшавського гетто.
  • 11947 — Франція вийшла зі складу Міжнародного Валютного Фонду.
  • 1951 — Іван Драч опублікував свій перший вірш.
  • 1953 — перший французький конвертоплан Сюд-Вест SO 1310 «Фарфаде» здійснив перший політ як гелікоптер.
  • 1967 — біля Кремлівської стіни на Красній площі в Москві запалили Вічний вогонь на Могилі Невідомого солдата.
  • 1982 — у Києві на площі Перемоги урочисто відкрили монумент місту-герою Києву.
  • 2004 — німецька поліція заарештувала 18-літнього творця комп’ютерного вірусу «Sasser».

Автор статті: Мартинюк Марія

0 Комментариев