День ангела, свята, народні прикмети 3 травня

news

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні п’ятниця, 3 травня.

Найбільший ресурс, який ми можемо віддати іншому, – довіра. Будьте відкриті світові, довіряйте людям і нехай ваша довіра буде виправдана й доречна щоразу! Легкого завершення тижня!

3 травня День ангела відзначають Олександр, Анастасій, Аргіра, Опанас, Ветран, Віола, Гаврило, Григорій, Закхей, Іосаф, Стахій, Федір, Феодора.

В Україні сьогодні професійне свято кондитерів. День кондитера пропонують відзначати 3-го травня. У день, коли в далекому 1932-му році постановою Ради Народних Комісарів був створений окремий Всесоюзний Науково-дослідний інститут кондитерської промисловості, який впритул зайнявся вивченням якісних властивостей промислової сировини і її раціональним використанням, скороченням втрат у виробництві, модернізацією та удосконаленням виробничого устаткування, використовуваного при виготовленні кондитерських виробів, а також поліпшенням якості продукції.

У світі нині День свободи преси. У 1993 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 травня Всесвітнім днем свободи преси (рішення 48/432 від 20 грудня). Дане рішення стало результатом роботи Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка в резолюції 1991 року про «Сприяння забезпеченню свободи преси у світі» визнала, що вільна, плюралістична та незалежна преса є необхідним компонентом будь-якого демократичного суспільства. Генеральна конференція передала Генеральній Асамблеї виражене державами – членами ЮНЕСКО побажання оголосити 3 травня «Міжнародним днем свободи преси».

Ще є неофіційне свято цього дня – День Сонця. Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.

Народні прикмети на 3 травня

1. Пласт сухий – прикмета до того, що не буде в цьому році багатого врожаю

2. Стежили 3 травня за тим, що вперед виросте – трав або жито – тои принесе багатий урожай

3. Багато шишок на ялинах – прикмета до того, що хліб добре вродить. Урожай жита прийнято було визначати за сосні.

Цей день в історії

  • 1783 — російська імператриця Катерина Друга заборонила указом селянам Лівобережної України та Слобожанщини переселятися з місць останньої ревізії: відбулось закріпачення селян.
  • 1791 — Надзвичайний Сейм Речі Посполитої прийняв Конституцію 3 травня — першу конституцією в Європі і другу у світі (після Конституції США). У Польщі цей день відзначається як національне свято.
  • 1815 — утворено Царство Польське, що згідно з рішенням Віденського конгресу стало частиною Російської імперії.
  • 1841 — Нова Зеландія оголошена британською колонією.
  • 1880 — відкрито перший в Україні львівський кінний трамвай.
  • 1991 — у столиці Намібії підписана «Віндхукська декларація», що закликає уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО визначений як Всесвітній день свободи преси.
  • 1995 — указом Президента Л.Кучми встановлено перший після 1991 року орден України — Богдана Хмельницького.
  • 2004 — протестантські церкви, що існували в Нідерландах протягом сотень років роздільно, об’єдналися в Протестантську церкву Нідерландів.
  • 2014 — створено добровольчий батальйон «Айдар».

Автор статті: Мартинюк Марія

0 Комментариев