Де на Волині небезпечно купатися
Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб провів лабораторні дослідження води у 43 місцях масового відпочинку, включаючи 13 пляжів. Вони нагадують, що якість води у водоймах постійно змінюється залежно від погодних умов і ступеня забруднення.
Результати досліджень у липні підтвердили безпечність купання у більшості водойм. Однак є місця, де вода не відповідає мікробіологічним показникам безпеки. Це такі водойми: річка Турія (міський пляж Ковеля), річка Стир (міські пляжі Луцька, Берестечка, Рожища, села Кобче), річка Сапалаївка (Теремнівські водойми), річка Вижівка (селище Стара Вижівка), озеро Молодіжне (Ківерці), озеро Пісочне (база відпочинку ГО «Пісочне» у селі Буцинь), озеро Велимче (село Соловичі).
Місцевим органам самоврядування та власникам місць відпочинку рекомендовано інформувати населення про небезпеку купання та встановлювати попереджувальні знаки.
Купання у забрудненій воді може призвести до захворювань, таких як холера, дизентерія, кишкові інфекції, шкірні захворювання, лістеріоз, лептоспіроз, гельмінтози та запалення внутрішнього вуха.
Щоб уникнути небезпек, слід дотримуватися таких правил:
- не купатися у «стоячій воді»,
- не ковтати воду під час купання,
- не залишати дітей без нагляду у воді,
- не мити посуд та харчові продукти у водоймах,
- після купання обов’язково прийняти душ.
Якщо водойма розташована за межами населеного пункту і відсутні попереджувальні знаки, варто уникати купання, якщо присутні водоплавні птахи, худоба, змінений колір води, плівка на поверхні чи сміття.
Моніторинг якості води у місцях масового відпочинку населення триває.
Джерело: https://www.volyn.com.ua/
Автор статті: Сергій Шагоферов