Чия квартира: чи є спільним майном житло придбане у кредит, який оформлено до укладення шлюбу подружжям?

news

Набуте за час шлюбу майно вважається спільним.А як до того, що купувалося до одруження в кредит, але виплачувалося зі спільного бюджету?

Запитання клієнта:

Чоловік узяв кредит до шлюбу (на житло). Через півтора року після цього ми одружилися, і тепер кредит виплачується вже із загального бюджету. Скажіть, чи буде після виплати кредиту ця квартира вважатися спільно нажитим майном?

Відповідь юриста:

Щоб правильно відповісти на дане питання, потрібно знати – яку суму кредиту взяв чоловік в банку і який розмір кредиту ним вже було виплачено до реєстрації шлюбу. Згідно статті 57 Сімейного кодексу України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу; 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування; 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, буде його особистою приватною власністю. Однак, треба враховувати і вимоги статті 62 Сімейного кодексу України, де зазначено, що якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

 

Читайте також:

Чоловік та дружина можуть поділити майно навіть не розвиваючи шлюб

При поділі майна при розлученні можна зробити декілька планів і вказати бажане

Претендувати на майно при розлученні можна лише на те, що вважається спільно нажитим

Вирішили розлучитися: як поділити прибудову до батьківської хати між подружжям?

Чи підлягає поділу при розлученні авто, куплене за кошти від спадщини одного із подружжя?

Це тобі, це а це мені: як подружжю зрозуміти, що є приватною власністю кожного з них?

Претендувати на більшу частину автомобіля може той, хто має докази, що оплатив за нього більше

0 Комментариев