Чим зігрітися восени: смачні та корисні напої
Осінь – це та пора року, коли найбільшехочеться тепла. Навіть взимку, коли лютують морози, виникає менше бажання укутати в теплу ковдру і випити чогось зігріваючого, ніж восени. Пронизливий вітер, постійна сльота і регулярні дощі провокують напади нудьги, знижують імунітет і так і шепочуть на вухо: «Випий який-небудь осінній напій». Смачний і ароматний, він здатний підняти настрій, подарувати відчуття тепла, змусити розслабиться і помріяти. Сучасна кулінарія пропонує безліч рецептів різних коктейлів і міксів. Ми ж розглянемо тільки найсмачніші, корисні і найкращі варіанти.
Кращі коктейлі для осені
Будь-осінній напій повинен складатися з яскравихінгредієнтів, ароматних трав і спецій і … алкоголю. Прогулявшись по парку і трохи промерзнув, можна випити коктейль, який називається «Осіннє насолоду». У його склад входить 60 мілілітрів віскі, 180 мілілітрів яблучного сидру, скибочку яблука і кориця. Всі компоненти потрібно помістити в шейкер з льодом, потрясти його і процідити вміст в келих “Рокс”. У готовий напій необхідно додати трохи льоду і паличку кориці. Скибочку яблука варто обсипати меленої корицею і цукром і прикрасити ним склянку.
Міцний коктейль «Осінній сад» – також прекрасний засіб, що допомагає зігрітися після прогулянки. Щоб його приготувати, слід мати такі компоненти:
- Чверть гуртки коньяку і стільки ж кальвадосу.
- Дві столові ложки будь-якого персикового і така ж кількість апельсинового лікеру, але краще «Куантро».
- 4,5 ст. л. соку лайма.
- Дві крапельки ангостури.
- Лимон або лайм для прикраси.
- Лід.
У шейкер потрібно покласти лід і змішати першішість компонентів, зазначених у списку. Трясти посудиною необхідно не менше 20 разів. Після цього вміст шейкера проціджують на два келиха, прикрашають наявними цитрусом і вживають в компанії близької людини.
Осінні смаки – це журавлина і гарбуз.
І вони прекрасно поєднуються в легкому коктейлі «Вишукана принцеса». Для напою знадобиться 45 мілілітрів ванільною горілки, п’ять ягідок журавлини, невелика кількість гарбузового пюре або щіпка сушеної гарбуза, 15 мілілітрів соку лимона. Також доведеться підготувати 20 мілілітрів цукрового сиропу і один яєчний білок.
В якій-небудь ємності розминають гарбуз, ягоди,сік і сироп. Після цього додають все решту складових і збивають їх в шейкері без льоду. Потім кладуть трохи льоду і ще раз струшують. Готовий мікс проціджують в келих для мартіні і прикрашають журавлиною.
Гарячі напої
Найкраще вогкою часом вживати гарячийосінній напій. Погодьтеся, це так приємно – укутати в м’яку ковдру і поваляться перед телевізором з чашкою ароматного зілля … Так, чудовим питвом є суботні. Він готується з меду і прянощів. Мед змішують зі звичайною водою і кип’ятять складу протягом півгодини. Потім додають прянощі і продовжують кип’ятити суміш ще сім хвилин. Готовий збитень проціджують крізь марлю і вживають в гарячому або теплому вигляді.
Відмінним гарячим напоєм вважається шоколад. Гарячий шоколад – це і смачно, і корисно, одному словом, саме те, щоб швидко зігрітися і прийти в норму. Готують смакота з плитки темного або гіркого шоколаду, молока і цукру. За бажанням дозволяється додавати будь-яку пряність або корицю. Тут щосили можна користуватися фантазією і приправляти напій чим завгодно.
Напої для зігрівання
Зігріваючі осінні напої – це кращий засібдля запобігання застуди. Походивши в негоду по вулиці, найголовніше – не захворіти після цього. Прийшовши додому і побалувати себе зігріваючим питвом, ви точно залишитеся здоровим. Одним з таких складів можна вважати пряний чай латте. Вам знадобиться підготувати:
- Дві столові ложки чорного чаю.
- 2,5 столові ложки молока.
- Дві столові ложки цукрового піску.
- За ¼ чайної ложки гвоздики і імбиру.
- Дві щіпки кардамону.
- Маленьку дрібку мускатного горіха.
Тепер розглянемо процес приготування такоголасощі. Заварюють чай і залишають його на деякий час для настоювання. Потім виливають в каструлю, додають молоко зі спеціями і доводять вміст до кипіння, після чого знімають з плити. Тепер потрібно всього лише відфільтрувати приправи – і можна насолоджуватися смачним напоєм.
З кавою тепліше
Популярністю користуються і осінні кавовінапої, які не тільки зігрівають, а й бадьорять. Так, улюбленим напоєм багатьох гурманів є італійський афогато, який являє собою одночасно і десерт, і кава. В якості інгредієнтів знадобиться пара кульок ванільного морозива, чверть чашки свіжоприготованого кави або гарячого еспресо і шоколадна стружка. Також в будинку необхідно мати трохи морської солі, половину столової ложки лікеру Grand Marnier (але цей компонент додається виключно за бажанням).
Морозиво кладуть у склянку і зверху поливають кави. Потім посипають все стружкою шоколаду, додають щіпку морської солі і за бажанням лікер. Ось напій і готовий. Він неймовірно смачний і тонізуючий.
Пиття, що приносить користь
Терміни, що вживаються осінні склади, крім того щоповинні бути зігріваючими, просто зобов’язані приносити користь організму. Які існують корисні осінні напої, знає кожна людина, і багатьом відомі рецепти їх приготування. Але не всі знають, що саме таке питво відноситься до найкориснішим напоїв осені.
Отже, величезну користь організму в дощовий період принесе імбирний чай, який прискорює обмін речовин, сприяє схудненню і налагоджує травлення.
Какао вважається поживним напоєм, томудієтологи радять насолоджуватися ним тільки в ранковий час. У цьому продукті є компоненти, які сприяють продукуванню в організмі ендорфінів. Вони допомагають подолати осінню зневіру і нудьгу.
Глінтвейн – зілля без вмісту алкоголю. Класичний безалкогольний глінтвейн готують з гранатовим соком. Але в нього можна додавати яблучний або цитрусовий сік. У будь-якому випадку напій буде збагачений вітамінами.
пропозиції рестораторів
Ресторатори знають, як відвідувачам їх закладівважливо швидше зігріється з вулиці, а тому пропонують спробувати різні осінні напої. У ресторанах часто готують гарячі пунші. Наприклад, з пекучим китайської корицею і обліпихою на основі вишневого кальвадосу з додаванням апельсинового фрешу і обліпихової лікеру. Чи не пробували? Даремно! Популярністю користується і пунш з копченим віскі, виробленим на острові Айла, кардамоном, садовими яблуками, корицею і лікером з чорної смородини.
У деяких закладах готують гостям глінтвейн за оригінальним рецептом. У його склад входить апельсинова цедра, яблуко, лікер “Мараськіно”, сік з вишень, кориця, гвоздика і кардамон.
Малиновий напій, внесений в осіннє меню багатьох закладів, складається з лимонних і апельсинових часточок, листя лайма і малини, перетертої з імбиром і цукром.
Напій на основі яблука та лимону
Найпопулярніший осінній напій у людей, якіпіклуються про своє здоров’я, – це яблучно-лимонний мікс. Він складається зі ста грамів лимона, трьохсот грамів яблук, 130 грамів цукру і чотирьох склянок води. Його приготування займе всього чверть години.
За цей час вам доведеться вимити фрукти. Натерти на дрібній тертці яблуко, віджати з утвореної кашки сік і охолодити її. Вичавку слід залити водою і покласти туди лимонну цедру. Приблизно п’ять хвилин прокип’ятити склад, після чого його потрібно процідити. Одержаний відвар обов’язково слід довести до кипіння і охолодити. Вичавлений в соковижималці сік лимона влити в напій.
особливий сидр
Такий осінній напій, як гарячий сидр зкальвадосом, подарує надзвичайні відчуття, бо має смак, що запам’ятовується. Візьміть вісім скибочок кристалізованого імбиру, шість чашок яблучного соку або сидру, ¾ склянки кальвадосу, три палички кориці і 30 цілісних гвоздик.
У ємності змішайте імбир, сидр, гвоздику ікорицю. Все це доведіть до кипіння. Після цього потрібно зменшити вогонь, накрити ємність і варити зілля півгодини. Готовий сидр розливають по гуртках і приправляють спеціями. У кожну порцію напою додатково доливають дві столові ложки кальвадосу.
наостанок
Осінні напої, рецепти яких ми привели внашій статті, – це прекрасні засоби, що допомагають подолати холод і налаштуватися на позитив. Вживати їх можна не тільки восени, а й взимку, особливо вони гарні під час різдвяних свят. Таке питво додасть святковій атмосфері особливий комфорт, затишок і зробить її ще більш домашньою.
Автор статті: Ірина Велігурська