Чи можуть забрати дитину при розлученні, якщо жінка безробітня?

news

Для того щоб уникнути розлучення, чоловіки доволі часто вдаються до маніпуляцій, фінансовими питаннями, а також погрозами забрати дітей. 

Що зробити щоб після розлучення залишити дитину? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Я хочу розлучитися з чоловіком, але боюся, що мені не залишать дитину, тому що я безробітна. Як мені поступити, щоб дитина після розлучення залишилася зі мною? 

Відповідь юриста: 

Якщо дитина проживає з вами, то вона і залишиться там проживати. Якщо ж батько дитини після розірвання шлюбу буде ставити питання про те, щоб дитина проживала з ним, то йому слід буде звертатися до суду. Згідно чинного законодавства права батьків дитини щодо власне дитини рівні, однак права жінки «рівніші». Тобто батькові буде дуже важко у суді довести доцільність проживання дитини з ним (хоча таке можливо). В загальному будуть зважати на наступне: У статті 171 Сімейного кодексу України говориться про те, що дитина має право бути вислуханою батьками, іншими членами сім’ї, посадовими особами з питань, що стосуються її особисто, а також питань сім’ї. Дитина, яка може висловити свою думку, має бути вислухана при вирішенні між батьками, іншими особами спору щодо її виховання, місця проживання, у тому числі при вирішенні спору про позбавлення батьківських прав. Згідно Сімейного кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків, місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини, а якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, який досяг чотирнадцяти років, визначається нею самою. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору щодо місця проживання малолітньої дитини враховуються ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев