Чи можуть колишній чоловік та свекруха виселити з квартири?

news

Іноді рішення суду про розлучення не вирішує проблему, якщо люди проживають на одній території. 

Чи може свекруха та колишній чоловік виселити мене з дітьми з квартири? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта:

Ми розлучилися. Живемо зараз з дітьми в квартирі свекрухи. Щоденно скандали і сварки. Чоловік і свекруха погрожують, що повикидають наші з дітьми речі і випишуть нас з квартири. Я та діти маємо право на частину квартири? Прожили там у шлюбі 7 років.

Відповідь юриста:

Ви маєте право там проживати, так як вселилися як член родини власника житла. Виселити вас можуть лише через суд (якщо подадуть позов – 99% що при таких обставинах справу вони програють). Щодо власності на частку на квартиру: права на частку ви не маєте, т.я. квартира я так розумію перебуває у власності у свекрухи. Однак ви маєте право на ½ покращень, які ви вносили у цю квартиру. Тобто, якщо протягом вашого проживання ви робили ремонти, перебудови. Добудови і т.п., ви можете претендувати на ½ їх вартості. Якщо чоловік та свекруха подадуть до суду або самовільно винесуть з житла ваші речі – звертайтеся.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев