Чи можна змінити суму аліментів якщо у колишнього чоловіка збільшилися доходи

news

Сума аліментів призначають від доходів платника. Але якщо ці доходи збільшуються то практично ніхто не стає платити більше. 

Призначено аліменти коли колишній чоловік не працював, зараз працює та має високу зарплату. Чи можливо збільшити суму аліментів на дітей? Дізнаємося з нашої традиційної рубрики “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Я подала позов до суду, коли колишній чоловік не працював. На двох дітей мені присудили 1600 грн. Зараз чоловік працює на Кромберзі. У нього висока офіційна зарплата і премії. Хвалився що має по 15 тисяч. Чи можна подавати позов про збільшення аліментів і чи збільшать їх?

Відповідь юриста:

Подавати позов не тільки можна, а й потрібно. У вашій ситуації слід звертатися до суду із заявою про зміну виду стягнення аліментів. Суд вам присудив аліменти у твердій сумі, поки батько дітей не працював. Зараз обставини змінилися (батько дітей вийшов на роботу), відповідно однозначно є підстави для постановлення нового рішення про стягнення з батька дітей 1/3 від всіх його доходів (в тому числі і премій). 

Якщо його заробіток складає 15 тис. грн., то аліменти в даному випадку будуть стягувати у сумі 5 тис. грн. на місяць.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев