Чи можна в Україні встановити батьківство іноземця та стягнути з нього аліменти?

news

Світ відкрив українцям двері. І все частіше українські жінки влаштовуюють своє особисте життя за кордоном. Але часто трапляється так, що “омріяне щастя” не виправдовує надій. Як бути, коли народила дитину від іноземця, шляхи розійшлися, а дитина не визнана ним?

Запитання клієнта:

Я тривалий час живу за кордоном і народила тут дитину від місцевого чоловіка. Ми просто жили разом, не були розписані. Він не вписаний як батько дитини в документи. Відразу після народження він допомагав нам, зараз ми розійшлися. Питання наступне: чи можна в України визнати його батьківство і стягнути аліменти, бо я питала, тут, це можливо, але дуже-дуже дорого. І ще питання, чи буде це батьківство підставою для отримання спадщини після смерті батька дитини?

Відповідь юриста:

Так. В Україні можна встановити батьківство таким чином, щоб біологічний батько дитини був записаний у свідоцтво про народження дитини. Якщо у вас є переписка/фото/відео докази, свідки того що ви проживали разом і він про вас піклувався після народження – справа має позитивну перспективу.

Також в Україні можна стягнути аліменти з іноземця – батька дитини. А якщо країна, громадянином якої є батько дитини підписала Конвенцію про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, то стягнення аліментів у країні де проживає батько дитини дуже спрощується.

Після смерті батька дитини – дитина зможе претендувати на належну їй частку у майні свого батька.

Возможно, это изображение 1 человек, ребенок и текст

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м. Луцьк

Тел./вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев