Чи можна купатися на Трійцю?

news

Існує багато традицій та прикмет, пов’язаних з днем Трійці.

В цей день люди зазвичай прикрашають зеленню свої будинки і храми. Згідно з прикметами гілочки допоможуть захистити вас і ваше житло і принесуть в будинок удачу і здоров`я.

Дуже часто багатьох цікавить, чи можна купатися на Трійцю. На цей рахунок є багато забобонів, а довіряти їм чи ні – залежить тільки від вас.

Трійця зазвичай припадає на теплу літню пору. І багато хто вже розпочав купальний сезон або планує це здійснити.

За народними повір’ями купатися у цей день у водоймах не можна.

Чому на Трійцю не можна купатися?

За переказами на Зелені свята у річках, озерах та інших водоймах активізується нечиста сила (русалки, водяні). Це душі утоплеників, які можуть “потягнути людину на дно” (тобто вона може втопитися). В народі тиждень перед Трійцею прозвали зеленим або русальним. І люди, що купалися в цей день, часто тонули, якщо ж вони залишалися в живих – ставали відьмами або чаклунами.

На думку наших предків, тільки чаклуни здатні врятуватися від рук русалок. Народна легенда говорить, що русалки – істоти не злобні, але залоскотати можуть до смерті, особливо якщо людина їм симпатичний. Дуже небезпечним вважалося відправлятися до водойми одному, це неминуче вело до смерті.

Ще однією причиною, чому не можна купатися на Трійцю, називають невідповідний клімат – в більшості регіонах вода ще холодна.

Православних людей більше хвилює думка церкви щодо цього питання.

Церква ставиться до таких забобонів і повір`ями з деякою часткою скептицизму. Священнослужителі одностайно впевнені, що не варто побоюватися водойм саме в Трійцю і тиждень, що їй передує. Якщо ви боїтеся – краще, звичайно, утриматися від купання, як то кажуть – від гріха подалі. Якщо ж чи не боїтеся – сміливо лізьте у воду. Головне цей день почати з відвідин церкви, приділити час молитви, а вже після цього можна сміливо лізти в воду.

Чи можна купатися на Трійцю у ванній?

У давні часи до свята ретельно готувалися, адже Трійця була дуже значущим і важливим днем для православних віруючих. До Трійці прибирали весь будинок, робили генеральне прибирання, все перемивали і перепирати. Зрозуміло, кожен приблизний християнин вважав своїм обов`язком сходити в лазню і викупатися, щоб зустріти велике свято гідно чистим. З тих пір багато чого змінилося, змінився і життєвий уклад людини. І якщо раптом є сувора необхідність помитися і викупатися в Трійцю, наприклад, в цей день вам дали довгоочікувану воду (знайома ситуація, правда?) – То не відмовляйте собі в цьому. Православна церква не робить ніяких строгих обмежень на миття і дотримання гігієни.

0 Комментариев