Чи можливо за несплату аліментів забрати житло у боржника?

news

Батько дитини роками ухилялися від сплати аліментів та заборгованість зростає в геометричній прогресії, а перспективи стягнення аліментів не передбачається, через спосіб життя боржника. 

Є варіанти стягнення за рахунок нерухомості, яка є у власності боржника. Як це зробити на практиці, дізнаємося з нашої традиційної рубрики “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта:

Мій чоловік не платить аліменти на наших дітей більше десяти років. Сума боргу вже 180 тисяч гривень і росте. Йому заборонили виїзд за кордон і керування автомобілем. Накладували штрафи, давали громадські роботи, але нічого не діє. Він далі п´є горіляку, ніде не працює. Його матір добре ставиться до мене та внуків і хоче відписати свою половину квартири дітям в спадщину. Друга половина квартири приватизована на мого колишнього. Я чула, що можна замісь аліментів забрати борг житлом. Як це зробити?

Відповідь юриста:

Щоб отримати право власності на ½ квартири, яка належить батькові дітей є два шляхи:

  1. З дозволу органу опіки та піклування ви з колишнім чоловіком можете укласти договір про припинення права на аліменти для дітей у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації. В такому випадку він добровільно відписує квартиру, його борг списується.
  2. Виконавча служба накладає арешт на квартиру у зв’язку з заборгованістю, виставляє її на торги і в разі якщо ½ квартири буде не викуплена (а за таких умов її ніхто не купить) — ви можете забрати її в рахунок заборгованості.

Так що чим більша заборгованість по аліментах, тим більше шансів отримати житло від боржника (звичайно якщо він має право власності на це житло).

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев