Чи можливо стягнути з колишнього чоловіка витрати на лікування та оздоровлення дитини?

news

Аліменти не можуть покрити всі витрати на утримання дитини та її розвиток. 

Як з колишнього чоловіка стягнути, крім аліментів, витрати на лікування та оздоровлення дитини? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Доброго дня. Я розлучена з чоловіком вже 3 роки. Він сплачує аліменти на дочку. Донька часто хворіє, я витрачаю шалені гроші на ліки. Минулого року за направленням лікаря, нам у профспілці не дісталося путівки, змушена була везти її на море за свої гроші. Можна якось заставити чоловіка оплачувати ці всі витрати?

Відповідь юриста:

Так можна. Слід подавати позов до суду «Про стягнення додаткових витрат на дитину, що зумовлені хворобою». Якщо ви зберігали всі рецепти, чеки на ліки, чеки на проживання/відпочинок, проїзні документи і т.п., суд вам відшкодує 50% їх вартості та стягне гроші з чоловіка. У деяких випадках, якщо дитина має хронічні хвороби, та можна передбачити, які витрати ви будете нести наперед, можна ставити питання про стягнення з батька дитини щомісячних фіксованих платежів як додаток до вже отриманих аліментів. 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев