Чи можливо стягнути аліменти, якщо боржник працює за кордоном?

news

Інколи трапляється, що після розлучення колишні чоловік та дружина живуть у різних країнах. Чи можливо стягнути аліменти з боржника, який працює за кордоном дізнаєтеся з сьогоднішньої публікації.

Клієнт: 

Мій бувший чоловік вже кілька років офіційно працевлаштований в Литві на підприємстві, яке займається будівництвом кораблів. У нього висока зарплата. Я не подавала на аліменти, але зараз потрібна допомога. Як мені стягнути аліменти з його офіційної зарплати? Куди звератися і чи можна стягнути аліменти в Україні?

Відповідь юриста:

Зараз Україна є учасницею ряду двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів, які дозволяють вирішувати питання стягнення аліментів. Зокрема Україна ратифікувала Конвенцію про стягнення аліментів за кордоном. 

Для того, щоб стягнути аліменти з батька дитини, який офіційно працює за кордоном вам потрібно:

  1. Отримати рішення суду України про стягнення аліментів.

Той із батьків, із ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. І вже з рішенням суду України про стягнення аліментів стягувач може звертатися до суду іноземної держави.

  1. Звернутися до суду іноземної держави з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України. Клопотання надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.
  2. Додати необхідні документи до клопотання (копію судового рішення; довідку про те, що рішення набрало законної сили; довідку про часткове виконання або невиконання рішення на території України, інше).
  3. Документи, що направляються з України і складені українською мовою, мають бути перекладені на офіційну мову держави де працює боржник з аліментів.

Якщо Ви за кордоном, у справі про розірвання шлюбу чи стягнення аліментів, Вам не обов´язково приїздити в Україну. 

Суд можна провести без Вашої участі.

 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев