Чи можливо розлучити полоненого?

news

Навіть невдалий шлюб є законним, до його розірвання. 

Чи можливо по генеральній довіреності розірвати шлюб за військовополоненого? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.  

Запитання клієнта: 

Мій брат до війни одружився. Взяв розлучену жінку з дитиною з Маріуполя. Після початку війни він її нагнав, бо виявилася сєпаркою, але не розлучився. Потім його забрали в армію і навесні цього року він пропав безвісти. Мама ходила оформити виплати за полоненого, їй сказали що їй нічого не будуть платити, бо є дружина. А де та дружина невідомо. Їх з братом спільні знайомі казали шо вона через білорусь чи польшу в росію перебралася до родичів. Чи можна розірвати шлюб, або визнати його недійсним щоб отримувати виплати за полоненого? У мами є генеральна довіреність від брата, і там написано, що вона може бути представником у суді.

Читайте також: Арештували банківські картки через те, що нотаріус зробив виконавчий напис по сплаченому кредиту

Відповідь юриста:

До суду ваша мама позов подати звичайно може. Справи про розірвання шлюбу розглядаються у спрощеному провадженні, відповідно при наявності нотаріально посвідченої довіреності документи у неї повинні прийняти, та до розгляду справи повинні допустити (хоча тут буде вирішувати суддя, так як закон у нас звичайно один для всіх, але кожен суд крутить ним, як циган світом).

Як тільки суду стане відомо що позивач у полоні, швидше за все справу буде зупинено до того часу, поки брат не повернеться з полону. Або якщо суд не захоче заморочуватися – знайдуть у документах якийсь «недолік», і заяву повернуть без розгляду.

Навіть якщо трапиться диво, і суд винесе рішення про розірвання шлюбу, вам важко буде пояснити при оформленні виплат чому брат пропав навесні, а розлучили його зимою. Хоча формально на час подачі заяви про виплати він буде розлучений, і якщо вам відмовлять у виплатах, цю відмову можна буде оскаржувати до суду.

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше – звертайтеся.

Читайте також: Як змінити місце реєстрації дитини, якщо дружина живе за кордоном та не підтримує з дитиною зв’язок

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

0 Комментариев