Чи мають право на виплату 15 мільйонів брати та сестри загиблого військового?

news

Чи передачі виплати братам та сестрам загиблих військових? 

Чи має право на виплату сестра, загиблого військовослужбовця, якщо до війни вони жили разом? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Таке питання. У мене загинув брат. Коли батько подавав документи, я пішла з ним і мені у воєнкоматі сказали, що я як сестра не маю права на виплату в 15 мільйонів. Але ж ми жили разом з братом, у нього своєї сім´ї не було, а батько жив окремо, пив горілку і до нас діла не мав. Матера давно померла. Виходить всі гроші отримує батько? Я маю право хоч на якусь частину грошей?

Відповідь юриста:

Згідно постанови Верховного Суду від 26 травня 2020 року, у справі №735/1417/16-а, ви маєте право на одноразову виплату, якщо що за життя загиблий військовослужбовець спільно проживав з вами, був пов’язаний спільним побутом, мав взаємні права і обов`язки з вами, тобто був членом вашої сім`ї (якщо ви вели спільне господарство, і своєї сім’ї загиблий не мав).

Для початку вам потрібно подати документи на виплату до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, після чого вони зобов’язані протягом 15 днів передати документи до Департаменту соціального забезпечення Міноборони.

 Комісія з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги протягом 30 днів  має прийняти рішення про призначення компенсації, або ж про відмову у виплаті. У разі позитивного рішення Комісії, документи має затвердити міністр оборони України. 

Після цього кошти для виплати компенсації у розмірі 15 мільйонів гривень мають переказати на рахунок Командування Сухопутних військ ЗСУ, а уже звідти на рахунки членів сім’ї загиблого через обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

У вашому випадку швидше за все прийде відмова, яку потрібно буде оскаржувати у суді. Виплату можна буде отримати лише після позитивного судового рішення. Враховуючи згадану вище постанову Верховного Суду шанси на це є дуже непогані.

Захочете поспілкуватися детальніше, звертайтеся.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев