Чи доведеться відповідати за борги чоловіка після розлучення?

news

Кредитів може набрати хтось один, а платити по рахунках доводиться з сімейного бюджету. 

Якщо сім’я розпалася, чи буде колишнє подружжя відповідальне за кредити, взяті одним із пари. Дізнаємося відповідь на це питання, з нашої традиційної рубрики “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Мій чоловік понабирав на бізнес кредитів. Бізнес прогорів. Ми з ним розійшлися. До мене постійно дзвонять з банків щодо боргів, та погрожують. Вони мені щось можуть зробити?

Відповідь юриста:

Не дуже зрозуміло, що означає розійшлися. Якщо ви разом не живете це одна ситуація. Якщо ви розлучилися – дещо інша.

Якщо ви продовжуєте перебувати у шлюбі, ваш чоловік може і зараз брати кредити. Навіть якщо це кредити, які не потребують вашої згоди на їх отримання, банк чи МФО гіпотетично може пред´являти до вас претензії, мотивуючи це тим, що кредити отримано у шлюбі, та використано в інтересах сім´ї. Так що якщо ви ще не розлучилися – бажано це зробити.

Що ж до кредитів отриманих до розлучення, то якщо ви давали згоду на їх отримання чи виступали поручителем, відповідати доведеться вам спільно з чоловіком (хоча бувають варіанти, і потрібно читати кредитний договір та спілкуватися з вами).

Якщо ж чоловік самостійно брав кредити, скажімо у МФО чи карткові кредитні лінії у монобанк, або подібних конторах, швидше за все відповідатиме особисто він, однак є також вірогідність, що банк чи МФО може залучити вас, як співвідповідача у справі, як я писав вище, мотивуючи це тим, що кредити отримано у шлюбі, та використано в інтересах сім´ї.

В будь-якому випадку, кожен кредитний договір потрібно вивчати окремо, та спілкуватися з вами.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев