Чому в інших країнах канабіс дозволений, а в Україні тільки почали розглядати цей законопроект?

news

Чому так багато країн дозволяють марихуану? У всьому світі ставлення до вживання канабісу змінюється. Цілий ряд країн легалізували його і використовують не тільки в медичних, а й в рекреаційних цілях. Варто зазначити, що однією з перших країн, яка легалізувала вживання рослинної субстанції в рекреаційних цілях, став Уругвай. Значною мірою цей крок був спрямований на регулювання торгівлі каннабісом і на боротьбу з організованою злочинністю. У 2018 році уряд Мексики теж легалізувала вживання канабісу в рекреаційних цілях, як і новий уряд Люксембурга. У той же рік прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн лише розглядав можливість проведення референдуму про легалізацію.

У міру того як громадська думка – і думка урядів – змінюється, здається все більш вірогідним, що інші країни візьмуть приклад тих держав, які вже легалізували канабіс. Що ж змушує одну країну за іншою рухатися до пом’якшення своїх законів і, в більшості випадків, до повної легалізації? Експерти в області курильних девайсів – інтернет-магазин Duda ділиться своїми міркуваннями з цього приводу. Є кілька теорій, багато з яких підтверджені. Розглянемо найбільш поширені з них.

Чому багато країн вже легалізували канабіс?

Війна з наркотиками – одна з очевидних причин, по якій у багатьох країнах ввели легалайз. Це дозволяє регулювати торгівлю і таким чином боротися зі злочинністю. Однак у багатьох відношеннях все ще не вирішені питання впливу легалізації на здоров’я суспільства і окремих осіб, але немає ніяких сумнівів в тому, що громадська думка пом’якшала в тих країнах, де марихуану використовують не тільки в медичних цілях.

Регулювання торгівлі – контроль цієї галузі дозволить отримувати додатковий прибуток в загальну казну держави. Обсяг продажів обчислюється мільярдами доларів.

Інші країни просуваються вперед, в тому числі і Україна. І хоча продаж канабісу залишається незаконною, зберігання невеликої кількості не є злочином в таких країнах, як Бразилія, Ямайка і Португалія. В Іспанії законно вживати канабіс в приватному порядку, в той час як в Нідерландах він продається відкрито в кав’ярнях. Ще більше країн дозволяють вживання лікарського канабісу.

А що в Україні?

В Україні тільки почали розглядати можливість легалізувати канабіс для медичних цілей. Починаючи з 2020 року цей законопроект на стадії розгляду. Досить великий відсоток жителів України за даними соціологічних опитувань виступають не проти легалізації канабісу. Законопроект все ближче до прийняття.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев